Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bevált pite/bögrés süti recept?

Bevált pite/bögrés süti recept?

Figyelt kérdés

Holnapra kellene, valami egyszerű süti. + azt szeretném még tudni, hogy pontosan milyen lisztből? Rétes, vagy finom?

Köszönöm!


2012. jún. 16. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Pitetészta.

30 deka finomliszt

20 deka vaj/margarin

10 deka porcukor

1 tojás sárgája

csipet só

tejföl a gyúráshoz.

a zsiradékot apró kockákra vágom, elmorzsolom a liszttel,

beleteszem a tojássárgáját a sót, a cukrot és annyi tejföllel gyúrom ösze, amitől rugalmas nyújtható tészta lesz. ez lehet 2-3 evőkanállal. érezni, hogy mikor elég, de egy kis liszttel lehet korrigálni, ha ellágyulna.

kétfelé veszem, fél órát hűtőben pihentetem.

utána nyújtom a tepsi méretére. belehelyezve az alsó lapot megszúrkálom villával, megszórom egy kis prézlivel rá a töltelék (alma, meggy.. stb). tetejére a másik lap

ezt is megszúrkálom.

a maradék tojásfehérjét egy kiskanál tejföllel, egy kiskanál porcukorral villával felverem, és ecsettel rákenem a tészta tetejére.

szép aranybarnára sütöm a pitét.

2012. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bögrés, amit én szoktam. a bögre 2,5 decis.

két bögre simaliszt, egy bögre, tejföl/joghurt/kefír,másfél bögre cukor, 2-3 tojás, 1 sütőpor, 1 deci olaj.

ezeket kikeverni, sütőpapíros tepsibe önteni és megszórni bármilyen gyümölccsel. meggy, barack, ribizli ..stb.

tűpróbáig sütni, előmelegített sütőben kb 35 perc.

2012. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam elkészíteni:

[link]

2012. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!