Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell mézeskalácsházat...

Hogyan kell mézeskalácsházat csinálni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 19:17
 1/6 B25 válasza:

Ezt receptet találtam Még nem próbáltam ki de elég jó leírj. :)


[link]

2012. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Jancsi és Juliska szerint a vasorrú bábánál van egy tuti recept...
2012. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
mézes lapokat kell sütni,, ablakokat vágni, kéményt aztán fehér cukormázzal összeállítani. a díszítése tojáshabos cukormázzal, csak fantázia kérdése. (cserepek, jégcsapok, stb)
2012. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mézeskalács házikó recept videó [link]
2012. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Lilla73 válasza:
100%
A neten tényleg sok recept van. Olyat kell választani, ami nem túl puha, ha kisütik. Kemény papírból ki kell vágni a sémát és a nyers tésztából kiszabni a formákat. Aránylag messzire tenni egymástól, hogy ne nőjenek össze süléskor. Én sima sütőpapíron szoktam sütni, nem kell semmivel bekenni. De vigyázni kell, hogyha megsült azonnal leszedni a tepsiről, mert különben megég. És egyenes felületre tenni, hogy ne görbüljön amíg hűl. A teszkóban lehet kilóra kapni sokféle kis cukorkát. Én idén abból fogom feldíszíteni olvasztott cukor segítségével, de enélkül is nagyon szép tud lenni. És akár egy hónapig is eltart. Biztonságos körülmények között pedig akár mécsest is égethetünk benne. Igaz ezu után nem ehető meg. Sok szerencsét!
2012. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket! Sokat fog segíteni a videó :)
2012. okt. 16. 19:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!