Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ég el a hús alja? Mit...

Miért ég el a hús alja? Mit kéne másképp csinálni?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy eddigi mindhárom sütésem alkalmával az történt, hogy az aktuális hús nagyon szépen megsült és finom is lett, viszont sajnálatos módon az alja mindegyiknek odaégett, csúnya fekete cucc lett belőle, amit alig lehetett leválasztani a tepsiről ill. az épen maradt húsról.


A pontosabb paraméterek:

- gázüzemű sütő, mindhárom alkalommal kb. közepes lángon égett

- viszonylag kis méretű, elég magas falú tepsi

- a sütőrács, amire a tepsit tettem, a középső magasságban volt betolva

- húsok közül volt eddig: csirkecomb, csirkeszárny, nyúllapocka

- a csirkecombnál és a nyuszinál alufóliával lefedtem a tepsit

- első kettőnél kicsi olaj volt az alján, a nyuszinál jobban meglöttyintettem, mert azt gyanítottam, hátha abból raktam túl keveset, de az eredményt tekintve talán még rosszabb is lett

- a sütési idő kb. 40-45 perc volt, húsmennyiség 25-50 deka között

- a szakács azaz jómagam egy 24 éves, konyhai dolgokban kezdő fiatalember :), ehhez kérném a válaszokat igazítani. :D



2012. okt. 2. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
alulról éget a sütőd még közepes lángon is. tegyél bele két tetőcserepet, vagy egy régi gáztepsit legalulra a láng fölé dupla fóliával becsomagolva. nálam ez utóbbi vált be, anyuéknál a cserép.
2012. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 intrepid ***** válasza:
100%
Azt írod, egyébként finom lett a hús. A sütés felinél, meg kellett volna fordítani a húsokat, és még a tepsi másik részére átrakni. Többször is meg lehet forgatni.
2012. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szóval túl közvetlenül égeti az alját, azt mondod?

Tetőcserép az épp nincs kéznél, de van egy lapos tepsim, viszont nem teljesen világos: mit jelent az, hogy dupla fóliával csomagoljam be? 2 réteg alufóliával?

2012. okt. 2. 19:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen két réteggel:)
2012. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves intrepid!

Igen ám, de alufóliás sütésnél az nem olyan egyszerű, meg a recept is külön szólt, hogy nem kell forgassam közben, mert majd ott az alufólia alatt szépen egyenletesen megsül! Akkor most hogy?

2012. okt. 2. 19:50
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt a tepsis leárnyékolást majd mindenképp kipróbálom, úgyis maradt még a nyúlhúsból negyed kiló!

Ha nem válik be, forgatok! :)

2012. okt. 2. 19:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a baj, hogy erős, és közel van a láng. Próbáld római tálban, vagy jénaiban, azok másképp vezetik a hőt.
2012. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne olajat használj, hanem zsírral kend ki a tepsit. A tepsibe önts egy fél- vagy egész pohár vizet. (Függ a hús mennyiségétől) Fedd le fedővel vagy alufóliával a tepsit, és addig süsd, amíg a hús megpuhul. Ekkor fedő nélkül süsd mindkét oldalát a húsnak pirosra.

Így soha nem fog leégni a sült húsod. 60 éve így csinálom és soha nem ég le semmilyen hús.

2012. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további ötleteket, ezek is nagyon hasznosnak tűnnek!
2012. okt. 2. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!