Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Stíriai metélt receptet...

Stíriai metélt receptet szeretnék kérni amibe hosszúmetélt vagy spagetti és túró is kell?

Figyelt kérdés
Ugye kell bele túró mert amiket találtam ott csak tejfölt írnak.
2009. aug. 3. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyenre gondoltál?

2009. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de sajnos nem mert itt a tésztát is nekem kell gyúrni. Van olyan is azt hiszem amihez jó a bolti tészta is.
2009. aug. 3. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:

A stíriai metéltnek az a lényege, hogy a tésztájában van a túró.

Ha bolti tésztából akarsz édes túróst, keverj össze tejfölt, vagy tejszínt tojással, túróval, cukorral, citromhéjjal, öntsd a fésztára, és süsd meg. De az nem stíriai.

2009. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Én bolti tésztával szoktam csinálni, és a következő dolgokkal keverem össze (egy nagy jénaihoz):


10 dkg vajat 30 dkg porcukorral, 4 tojás sárgájával, 2 dl tejföllel, fél kg túróval, 8 dkg hámozott és félbevágott mandula, 1 citrom reszelt héja, mazsola, 4 tojás felvert fehérje, ebben a sorrendben összekeverni. Végül elkeverni a főtt tésztával, és kivajazott, zsemlemorzsával megszórt jénaiban 30 percig sütni közepes hőfokon.

2009. aug. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Utolsó nagyon jól hangzik a recepted!
2009. aug. 3. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!