Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Piterecept tejallergiásnak,...

Piterecept tejallergiásnak, tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Ahogy olvastam, a tejföl/tej teszi lággyá a tésztát, tehát nem kihagyható. Mi lenne ha valami más "folyadékkal" helyettesíteném? Vagy vízzel, vagy pl. a tölteléknek szánt cseresznye levével? Az egyik receptnél azt írták, hogy annyit kell a tejfölből a tésztához adni, hogy jó rugalmas legyen, ez alapján tehát nem is az íze a legfontosabb, hanem, az, hogy úgymond ez nem szilárd hozzávalóként teszi megfelelő állagúvá a tésztát?. Ez alapján pedig a befőtt leve is megfelelő lehet, vagy nagy hülyeség? Persze így kevesebb cukrot raknék a tésztába.

2012. szept. 29. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A pite tésztája linzer alapú. Liszt,cukor,zsiradék. Nem kell bele sem tej,sem tejföl. Sőt, vízzel jobb is. Tojás sem kell bele.
2012. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Leírnád nekem az arányokat is, hogy miből mennyi kell? Ja, zsiradéknak zsír is megfelel, vagy maradjak a margarinnál?

Előre is köszönöm.

2012. szept. 29. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:

A pite tészta alapreceptje, legalábbis mifelénk.

30 deka liszt, 20 deka vaj/margarin, vagy felesbe házizsírral, 10 deka porcukor, 1 tojás sárgája, egy csipet só.tejföl 1-2 kanállal, csak annyi, amennyi öszegyúráshoz szükséges.

a zsiradékot apró kockákra vágom, összemorzsókálom a liszttel, hogy durva dara szerű legyen.

utána mehet bele a többi hozzávaló, a tejföl csak óvatosan. ha elvált az edény falától és majdnem tiszta a kezünk, akkor jó.

kissé belisztezve pihenjen kb fél órát, utána lehet megfelezve két lappá nyújtani.

a töltelék előtt a tepsibe (sütőpapíros) helyezett tésztát megszúrkálom villával, leszórom egy kis szitált morzsával, és terítem el az alama, meggy, túró stb. tölteléket. erre jön a felső lap, szintén megszúrkálom majd, lekenem a tojásfehérjével, amit egy kiskanál tejföllel és kisporcukorral villával felvertem.

szép pirosra sütöm, hidegen szeletelem.

2012. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kieg: a savanyított termékek, így a tejföl, joghurt kefír,(sajt is) alig tartalmaznak laktózt, így nyugodtan meg lehetpróbálni azt, amiben egy kevés összetevőként szerepelnek.
2012. szept. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Végülis megcsináltam egy kinézett receptet, és bár abban is volt tejföl. egy kanálnyi, de minimális vízzel helyettesítettem. A tészta nagyon jó állagúra sikerült, legalábbis így nyersen, az íze pedig majd hamarosan kiderül. Most sül.:)


Köszönöm a laktózzal kapcsolatos tanácsodat is, de nem azzal van gond, hanem a tejfehérjével, emiatt kerülöm teljes mértékben a tejterméket.

2012. szept. 29. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!