Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Emeletes tortát kell sütnöm a...

Emeletes tortát kell sütnöm a fiamnak, de nincs ötlet az ízre vonatkozóan. Alsó szintnek jó lenne egy jó csokitorta recept?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A fiam kétemeletes tortát kér a szülinapjára, amit fondanttal vonok be, a kérés pedig persze pókember dekor. Az ízre viszont nincs ihlet, sem kérés és mivel még emeleteset nem csináltam, kicsit tanácstalan vagyok. Alsó szintnek talán egy masszívabb csoki kellene, fölülre meg meggy, málna, citrom(?) illene... talán.

Ötleteket, tanácsokat szívesen vennék és ha van, receptet. Olyan sok csokitorta receptet láttam, de nem tudom, melyik az, ami alkalmas egy emelet megtartására (persze így is ki kell támasztani pálcákkal).

Köszi, ha írtok!



2012. szept. 22. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk most volt emeletes a dédi 80.szülinapjára.Az alja tömörebb csokis piskóta volt,tejszínes csokikrémmel.Majd még egy réteg kisebb torta szintén tömörebb csokis piskóta,ez gesztenyekrémmel,ami alá lekvárt kentünk.És a tetejére hordó formájú torta(szőlősgazda a dédi),ez sima piskóta,epres joghurtos krémmel.Ez egy nagy pohár epres joghurtból és 2 dl felvert tejszínből állt,amihez raktam egy zselatinfixet.Mi nem raktunk pálcikát,de elbírta a 3 emeletet!
2012. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!Azt elfelejtettem,hogy a fondant alá ne rakj tejszínes krémet,mert megolvasztja a fondantot!Én margarint kevertem ki cukorral,és nagyon vékonyan bekentem,csak annyira,hogy rátapadjon a fondant.
2012. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Lehet, én is ezt a csoki-eper változatot csinálom, nagyon jó ötlet! És köszönöm a tanácsot!
2012. szept. 23. 09:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs mit,jó sütögetést!
2012. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!