Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek ebédre? Halacska...

Mit főzzek ebédre? Halacska gondok!

Figyelt kérdés
Van jó pár szép natúr halszeletem, ki van szálkázva. Mit fözzek belőle (ill süssek)? van hozzá köretnek rizs, krumpli, tészta. Segítsetek! Recepttel légyszi!!!

2012. szept. 18. 09:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

A szeleteket sózd, borsozd be!

Zománcos tepsi alját és oldalát kend ki vajjal és tejföllel. Rakd bele a halacskákat, majd rakd körbe vastag hasábra szelt burgonyával. A két ellentétes sarkába (ha szeretitek) 1-1 csípős pirospaprikát, majd az egészet locsold meg 1 citrom levével.

Kend meg a tetejét ismét vastagon vajjal, utána tejföllel, és a tetejét szórd meg fonomra szitált zsemlemorzsával.

Borítsd be alufóliával, sütőben puhára párolod, majd fólia le, és megpirítod! Jó étvágyat!

2012. szept. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Ráczponty = variációk egy témára :))))

2012. szept. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Párom kedvence lett a halnak ez a fajtája:


Sózom, borsozom, bazsalikomot teszek rá, megszórom kevés fokhagyma granulátummal, friss citrom levével meglocsolom, majd szezámmagos panírba forgatom és kisütöm. Mellé rizs / sült krumpli.


Nálunk pl. a paprikás lisztes hal nem jött be neki, de ezt imádja. :)

2012. szept. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
köszönöm! az első nagyon tetszik! a második is jo, csak én nem szeretem az ilyesfajta halacskát:) esetleg vmi füszeres natur halat vmi szosszal nem tudtok?
2012. szept. 18. 10:04
 5/24 A kérdező kommentje:
áhhh szupis!:) várom még az ötleteket! pláne, hogy ma nem az egész halat csinálom meg!:)
2012. szept. 18. 10:05
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok


Tartármártással szoktuk enni. Azzal jobban "csúszik". :))

2012. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
szupiszupi!:) tényleg! ma nem akarok rántott halat, de legközelebb mindenképp kirántom! ma valami natúran szeretném...igazábol nem is tudom hogy hogy:Dköszönöm!!!
2012. szept. 18. 10:09
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
2012. szept. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Hátha akkor ezek közül valamelyik megtetszik.. :)

2012. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Akkor forgasd lisztbe (mi paprikás-lisztbe szoktuk, de a síma liszt is megteszi), bő forró olajban (zsírban) süsd meg.

Készíts mellé fokhagymás-tejfölös mártást, vagy sajtmártást, a főtt rizs, vagy a sült krumpli (ízlés szerint) jó hozzá köretnek!

2012. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!