Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi tésztát főzzek?

Mennyi tésztát főzzek?

Figyelt kérdés
van 3 kg tészta 400 g zúzapörkölt 2 főre kellene főzni mennyit főzzek hozza... leírnátok hogy főzzem a tésztát... nem akarom elb.szni :S
2012. szept. 7. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kettőtökben 25-30 deka száraztésztét főzz ki. forralj vizet, amikor lobog bele a tészta, kevergesd. ha újra forrni kezd, attól számolj öt pecet és zárd el a gázt. kever közbe meg egyszer késtszer, és kóstold meg.

kb 15 perc múlva kész, lehet szűrni, zsiradékra szedni.

2012. szept. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

serpenyöben is meg tudom csínálni? koleszos vok és nincs lábas.

tudom vices de a kényszer nagy úr

2012. szept. 7. 15:56
 3/12 anonim ***** válasza:

a pörköltet igen, de a tésztát sajna nem. azt bő vízben kell kifőzni. kérj egy lábast vagy fazekat, biztos vannak valakinek.és még egy valami edény kell, amiben olajat melegítesz egy keveset, és majd arra teszed a leszűrt leöblített tésztát.

/első/

2012. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
csak egy fél kiló tésztát főzz ki, hát a serpenyőben nem biztos hogy jó lesz, de ha nincs más, akkor kisebb adagokban, apránként főzdd meg a tésztát. De egyszerre csak keveset... Mikró nincs véletlen? Mert ha van, akkor rizst is lehetne csinálni.
2012. szept. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nagy a serpenyö 25 öt még ellepne a viz

sajna nincs.

szemeteszacsko kijukasztva szürönek?

tudom gáz de szükös a keret

2012. szept. 7. 16:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Te gyerek, te már kezdesz vicces lenni:)) nem jó a szemeteszacskó szűrőnek...ha van fedőd, azzal fogd le és öntsd le róla a vizet.

a másik, meg, hogy számíts arra, hogy a zúza legalább 3 ótát fő, és állandóan figyelni kell a serpenyőben való főzéskor, oda ne kapjon. mindig pótolni kell a vizet.

és erre is a kell a fedő, mert másképp szétsül a zuzád, hogy egyem meg:)

2012. szept. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

egyem a májad a pörköltem megvan a konzervba. azt csak melegiteni kel szinte. fedö nincs a kukazsák majdnem mindenre jo. hütötasaknak is jó. ( 1 zárhato dobozunk vam és a lecsot és a rántottát nem önthetjük 1be)

ha kel praktika irhatok még tudom vicces de bevált módszer a cél nem szembesíti az eszközt .... XD

Ergo fedő nincs zsák van

2012. szept. 7. 17:18
 8/12 A kérdező kommentje:

azon gondolkoztam kézzel fogom le de rájöttem hogy inkább koleszba alszom mint a korházba

nincs kedvem új embereket megismerni XD

2012. szept. 7. 17:20
 9/12 A kérdező kommentje:

a kukazsák megolvadna???

esetleg szúnyoghálo?

mint a balszerencs áradásában

2012. szept. 7. 17:23
 10/12 anonim ***** válasza:
miért nem mész le akkor enni egy hamburgert? A konzerves kaják se táplálóbbak... VAgy rendelj egy pizzát?
2012. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!