Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen élelmiszereket készítes...

Milyen élelmiszereket készítesz el házilag, ahelyett, hogy boltban megvennéd?

Figyelt kérdés

Nem készételekre gondolok, hanem inkább alapvetőbb élelmiszerekre, amiket házilag is meg lehet csinálni. (pl: kenyér, sajt, joghurt, lekvár,italok stb)

Jobb mint a bolti?


2012. szept. 14. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Meggy szörpöt szoktunk csinálni a barátnőm szüleivel mert van 3 nagy meggy fájuk és annyi szörp össze jön hogy legalább 2 évre elég így a felét haza is hoztam:) Akkor szüleim szoktak csinálni bodzaszörpöt is mert apám tud szerezni bodzát persze :) Régen mi is sütöttünk kenyeret de mivel villany kenyér sütővel csináltuk így nem éri meg mert az alapanyagok is sokkal drágábbak mintha készen vennénk meg a boltba és nem lesz sokkal több amúgy sem. Lekvárokat eddig sem csináltuk mert nem szeretem apám már nem eheti a cukorbetegsége miatt. Anyám meg azért nem fog szerezni hozzá alapanyagokat hogy megcsinálja és ha kis mennyiségbe csinálná nem érné meg úgy annyira neki.

Viszont mi az erős paprikát magunk termesztjük aztán elrakjuk kb 1 évig ki is szokott tartani szépen így arra nem költünk mert minek. Szoktunk még borsot is termelni bár idén nem nagyon jött be így elég kevés lett kb 3 adag leves jött ki belőle.

2012. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
kenyér, kifli, pita, csalamádé, lekvár, tojáslikőr, bodzalikőr, ketchup, pizzakrém, majonéz, fűszerkeverék, darált paprika, zöldséges ételízesítő, készítek még házilag arcradírt, arcpakolást, hajpakolást, ezek persze nem ennivalók, de akár meg is lehetne őket enni.:) Hirtelen ez jutott eszembe, de ezekből is van amit anyumtól szoktam kapni.
2012. szept. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lekvárt, befőttet, lecsót tettünk el az idén, valamint kenyeret is szoktunk sütni a kenyérsütő gépben.
2012. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
paradicsomot főztem be egy keveset. lecsót tettem el,egy kevés baracklekvárt is, de nagyon kevés volt az idén mindenből.
2012. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

milánói szósz, lecsó, eperlekvár, ecetes paprika, házi tészta, házi túró.

Nem lehet összehasonlítani, hogy mennyivel finomabb, és tudod, hogy mit eszel.

2012. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

házi túró, joghurt

fűszervaj, sajtkrém, körözött, tojáskrém, zöldségkrém

majonéz, ketchup, szárított majd ledarált különféle zöldségekből vegeta

csalamádé, kovászosuborka, uborkasaláta, káposztával töltött paprika, lecsó, barack, meggy, málna, eper, szeder, füge lekvár, meggy, cseresunyebefőtt, lecsó, paradicsomlé, meggyszörp, bodzaszörp, zsemlemorzsa, tészták, kenyér, kalács, kakaóscsiga, fánk, lángos, pogácsa, mézes pálinka, pálinka, bor, must,

2012. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!