Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 40 db tojás? Mi legyen?

40 db tojás? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Kaptam 30 db tojást,meg a hűtőbe is van még 10 db bolti,milyen tojásos kaját csináljak holnap??

Amihez sok tojás kell:)) Köszi az ötleteket előre is!

Lehetőleg 2 napra kéne,mert úgy szoktam főzni.



2012. szept. 13. 13:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Te most vagy nem az a kérdező vagy, aki ezen a néven, ezen az oldalon olyan fantasztikus recepteket meg főznivalókat szokott felsorolni, és másoknak tanácsolni, vagy valami betegségből kifolyólag vagy képtelen felmérni, hogyan lehet elkészíteni egy egyszerű tojásos nokedlit és hasonlókat.

Szóval, akkor most mi is van, Kedves Kvittagirl?

2012. szept. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Tojáspörkölt (ahogyan én készítem)

Tojást keményre főzöm és hosszába 4-be vágom, félreteszem.

Vöröshagymát nagyon apróra darabolom (lehet reszelni is), aranybarnára sütöm. Pár csepp vizet is lehet rá és födő alatt párolni, hogy sűrűbb szaftot adjon, majd egy kis törtpaprikával, vízzel felengedve, sót, én szoktam borsot is bele, összefőzöm.

Tejfölbe, tejszínbe lisztet kavarsz, azzal besűríted a paprikás szaftot, összerotyogtatod és akkor rakod bele a megfőzött tojásokat, azokkal is 1-2 percig főzöd. Tojásos nokedlivel, esetleg főtt tésztával, vagy főtt rizzsel és ubi-salival tálalhatod.

2012. szept. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket,elraktároztam:) Holnap maradok a tojásos nokedlinél.

Utolsó előtti ezt nem is kommentálom neked.. Lehet egyszerű,de még nem csináltam ezért megkérdeztem,ekkora baj? Te ha tegyük fel nem csináltál még céklalevest pedig olyan egyszerű és felrakod a kérdést akkor te már alapból szar háziasszony vagy? Szerintem nem.

20 éves vagyok és 13 éves korom óta főzök,de van még mindig jópár étel amit még nem csináltam,mert vagy nem szeretjük vagy mint a tojásos noklinál is macerás másnap én meg 2 napra főzök általában. Ennyi az egész,és szégyelld magad hogy ilyen stílussal letámadod az embert!

2012. szept. 13. 18:29
 24/29 anonim ***** válasza:

Azt hiszem félreértettél!

Nem letámadtalak, csak érdeklődtem, mert nagyon képtelenségnek tartottam, hogy valóban te kérdezel olyan alapvető dolgokat, hogy meddig is áll el a tojás, no meg a tojásos galuska, miközben olyan csoda-süteményeket és hús-hal egyéb finomságokat szoktál ajánlani, amihez és közel 50 éves főzési gyakorlattal sem fogok hozzá.

Azt gondoltam, hogy valaki a neved alatt partizánkodik!

2012. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

nem nem..

csak tényleg nem szoktam alap dolgokat csinálni,elég ínyenc vagyok,előbb csinálok garnélát mint gyulai lángolt kolbászt..:) Persze pénztárcához mérve,nem vagyok eleresztve azért ez csak egy példa. Szeretem a magyar konyhát,sőt a kedvencem,de néha olyan "uncsi" ugyanaz,szeretek kísérletezni.

Szeretem az ételeket is "feldobni" hozzávalókkal,recept nekem csak egy kiindulópont,azt variálom ízlés szerint mindig.

Nekem nincsenek is ilyen pl hogy családi receptek..mindent szakácskönyvből,ízlésből,és internetről tanultam anno.

Tényleg félreértettelek csak elég cinikus volt a hozzászólásod számomra értelmezve:)

De így remélem érthető.

És rengetegszer csinálok alap dolgokat is,csak kell az újítás.

2012. szept. 13. 18:43
 26/29 anonim ***** válasza:

1. vagyok....

Rakottkrumplira válasz: ahhoz csak 6 tojás kell. Hát egyrészt ízlés kérdése, mert én például 8-10 tojást teszek abba az adagba, amit kb. 2 nap alatt megeszünk.

A tojásos nokedlivel nem volt problémád, amihez ugyancsak bőségesen elég a 6 tojás (2 a nokedlibe, 4 rá).

Nem gond, ha nem akarsz rakottkrumplit csinálni csak ne hivatkozz butaságra :-)

2012. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

[link]


Hogy kérted az ecetes saláta receptjét a tojásos nokedlihez.

Néhány variáció, parancsolj, lehet válogatni!

2012. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Csinálj majonézt! Abból aztán lehet krumplisalátát, halsalátát, tartármártást stb. Meg el is áll a hűtőben.

[link]

2012. szept. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is :))
2012. szept. 15. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!