Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 40 db tojás? Mi legyen?

40 db tojás? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Kaptam 30 db tojást,meg a hűtőbe is van még 10 db bolti,milyen tojásos kaját csináljak holnap??

Amihez sok tojás kell:)) Köszi az ötleteket előre is!

Lehetőleg 2 napra kéne,mert úgy szoktam főzni.



2012. szept. 13. 13:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mi most uborkasalátával ettük,mert nem volt fejes salátánk itthon.A tojásos nokiból nem szokott másnapra maradni,szóval nem tudom,hogy úgy milyen.Ebben,nem tudok segíteni ne haragudj.

Én úgy csinálom a tojásos nokit,hogy kikeverem a nokedli masszát,szaggatom,kifőzöm.Leszüröm,bele rakom egy lábosba.Felütök pár tojást,személyek számától és a nokedli mennyiségétől függően.Felverem villával,só,bors.Készítek belőle egy jó hígabb rántottát.Ezt ráöntöm a nokedlire,összekeverem,visszarakom a gázra,kevergetés közben még 1-2 percig "összesütöm" (nem tudom jobban megfogalmazni) őket.

2012. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

hát úgy gondoltam másnapra hogy a nokedlit megcsinálom és annyira ütök csak tojást amennyit aznap megeszünk,másnap meg megmelegítem a noklit,és frissen ütöm rá a tojást.

De az arányokra jobban kivi lennék,mert nem egy pörköltadagot akarok csinálni..tehát nem egy köretet normálisan.:)

2012. szept. 13. 14:01
 13/29 anonim ***** válasza:
ha van kutyus, adj neki is!
2012. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Most meg ne sértselek, de az úgynevezett "bolti" is a tyúkból jön ki, tehát "háziként" kezdte. Nem?
2012. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

szereti a kutyám a tojást bizony:) De azért nem ilyen variációra gondoltam hogy tojást süssek neki..

Nem sértettél meg,most ezzel miért sértettél volna? :D

2012. szept. 13. 14:07
 16/29 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló! Nagyon nem mindegy ám! Amit a boltban veszel, az többnyire nagyüzemi tojás, a tyúkok kis ketrecekben vannak összezsúfolva, és mindenféle szintetikus tápot esznek. A házi tojás alatt a faluhelyen élő tyúkok által tojt tojást értjük, akik rendes takarmányt kapnak, kukoricát, búzát, valamint mindent megesznek amit találnak (fű,növények, rovarok stb)

A két tojás színe, íze között ég és föld a különbség!

2012. szept. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

[link]


Madártej recept, ez egy minimális adag, lehet a hozzávalókat növelni.


Főzhetsz még belőle tojáspörköltet is, akár nokedlivel :)))


Töltött tojást,

2012. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Panírozz be egy jó adag rántani való husit és fagyaszd le!

ugyanígy panírozhatsz tökféléket, vagy karfiolt stb. és azt is lefagyasztod, ezekhez elég sok tojás elmegy, a lefagyasztott, panírozott cuccok pedig bármikor jók gyors vacsinak, ebédnek.

2012. szept. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

tojáspörkölt??

Főtt tojásból kell. Persze nem kell addig, mint húst..

Madártej meg nem nehéz. Én is megcsináltam elsőre, pedig nem vagyok egy konyhatündér.

2012. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ja és fel kell szelni a pörkölthöz, mint ahogy rakott krumpliba tennéd, karikákra :)
2012. szept. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!