Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt ajánlotok a...

Milyen ételt ajánlotok a hétvégére ezek alapján?

Figyelt kérdés

Vendégek jönnek mindkét nap, a következőre gondoltam:


Szombat:

Előétel: mozzarellás-bazsalikomos paradicsom

Főétel: csirkemell kókuszos bundában, kétféle mártással (gomba és őszibarack), burgonyapürével

Desszert: vagy kókuszos-vaníliás-csokis kehely, vagy gofri, vagy valamilyen torta, gyümölcstál, erre kérnék ajánlatokat, szerintetek milyen desszert illene hozzá?


Vasárnap:

Előétel: cukkini krémleves

Főétel: nyárs. Ezt mindenki maga állíthatja össze, kétféle hús (csirke és marha), igény szerinti fűszerezés, paprika, paradicsom, gomba, hagyma, szalonna, cukkini, stb.

Ehhez tudnátok ajánlani valami különlegesebbet? Gondoltam pl. olyasmire, hogy darált húsból csinálok golyócskákat különböző fűszerezésekkel, de az szerintem leesne a nyársról. (Sütőlapon lenne sütve.) Köretnek fűszeres sült burgonya.

Desszert: fogalmam sincs, ötleteket kérek, lehet bármilyen, ami illene az ebédhez.


Előre is köszönöm az ötleteket!


2012. szept. 3. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

ezek nagyon jók!

itt van néhány étel, amit már csináltam vendégeknek, és tetszett nekik (legalábbis ezt mondták :)

előétel: kisebb hidegtál - kaszinótojás, sonka, kicsi szendvicskék, töltött főtt burgonya, saláták

volt már sima grillezett husok, stb.

de volt sima pogácsa vagy sós étel

főétel: levesek: palócleve, fokhagymakrémelves

egytálétel: rakott palacsinta töltve húsosnak és zöldségesnek is

krumplipaprikás kolbásszal, nokedlivel csípősen

pörköltek

sült tál - karfiol, gomba, natúr hus, hal, stb. köretnek krokett, tört krumpli, rizs, krumplipogácsa

bakonyi szelet zsemlegombóccal

lángos

desszert: pudingos csoda, kókuszgolyó, túrós-raffaelós golyó, raffaello szelet, meggyes brownie, madártej, citromos torta, almás lepény, gyümölcstorta

hirtelen kb ennyi ami eszembe jutott, amit én is készítettem már vendégeknek. de ezen kívül is van sok jó recept. ha esetleg valamelyik tetszik írj, és szivesen megadom a receptet.

jó főzést ! :)

2012. szept. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg ismered a vendégek ízlését, mert akármilyen fantasztikus a menü, a szüleim egyetlen falatot sem ennének belőle...

Tehát ha tudod, hogy valaki csak rántott húst eszik krumplival, annak ne kókuszozd össze, akármilyen finom, és ha valaki utálja a tejet/tejszín, annak ne csinálj krumplipürét. Eléggé különleges a menü ahhoz, hogy a konzervatív ízlésű vendég éhesen távozzon.

2012. szept. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket az elsőnek!

Kedves második válaszoló, jól ismerem őket, csak már régen jártak nálunk. Valami desszertötletet tudnál esetleg adni te is? Vagy valamit, amit még a nyársra lehet tenni?


Köszönöm mindkettőtök válaszát!

2012. szept. 3. 21:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!