Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet érezni a tortán, ha...

Lehet érezni a tortán, ha finomliszt helyett teljes kiőrlésű rozsliszttel csinálom? Vagy sima teljes kiőrlésű liszttel inkább?

Figyelt kérdés
Most lesz a szülinapom és pont a fogyózással egybe esik, és nem szeretnék nagyon eltérni a diétától csak vendégek jönnek és mégis szeretnék tortát sütni. Érezhető, ha ilyen liszttel készítem? És a cukrot lehet valahogy helyettesíteni?
2012. aug. 17. 07:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Itt egy recept, felesben van tk. liszttel, igaz, csak muffin.

[link]

Étcsokival csináld, akkor egészségesebb (és finomabb is).

Cukor helyett használhatsz nyírfacukrot, harmadannyi kalória van benne (ezt egyébként is használhatod fogyókúrában), csak arra kell vigyázni, hogy aki nincs hozzászokva, csak kis mennyiséget fogyasszon belőle (1-2 kávéskanál), mert durva hasmenést okoz. Ha fokozatosan hozzászoktál, akkor már nincs hasmenés.

De ha valaki megeszik 8 muffint a szülinapodon, az tuti kidől.

Én a tortát normál cukorral csinálnám, oké, hogy a te szülinapod, de én pl. nem eszem édesítős dolgokat egyáltalán, mert nem mérgezem magam. Tehát az édesítős tortából sem ennék, udvariasságból sem. Viszont ha az ember vendégeket hív, mint vendéglátó, oda kell figyelni a vendégekre.


Visszatérve a muffinra, ha van emeletes tortatálad, azon tortaformába tudod rendezni (alá tortapapír), és mindegyikbe 1-1 gyertyát szúrni. Klasszul néz ki, láttam már ilyet.

A muffin nagyon fincsi, a fűszerek nagyon különlegessé teszik. Ínyencek ehetnek hozzá vaníliafagyit is.


De én már csináltam meggyes/szilvás kevert süteményt (olyan mint a piskóta, csak kevert tésztával) és Bólyi túróst is úgy, hogy fele-fele volt a tk. és a fehér liszt. Volt különbség, de ha felesben csinálod, szerintem csak javít a tésztán. Annyi, hogy kicsit több folyadék kell bele, mintha csak fehér lisztből van.

Piskótát nem lehet tk. liszttel sütni. Csak kevert tésztát. Piskótához használj kukoricalisztet. Kalóriára az is ugyanannyi, de élettanilag nem annyira rossz, mint a fehér liszt.


De akár azt is átgondolhatod, hogy egy évben egyszer, a szülinapodon nem érdemled-e meg a KEDVENC tortádat pontosan úgy, ahogy szereted (cukorral, fehér liszttel).

Mert akkor legalább megéri az a 2 szeletnyi kalória, hiszen a kedvenceddel ünnepelsz. Ha meg eszel valami sz*rt, ami nem is ízlik, és csak a fogyókúrára gondolsz, miközben eszed, hiába van benne 150 kalóriával kevesebb, nem éri meg bevinni azt a 400-at sem, hiszen nem okoz örömet.

2012. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, bár egyetértek veled, pici javítás:

Az étcsoki nem egészségesebb, mint a tejcsoki, ugyanúgy van benne cukor, csak mellé tej is. Szerintem te a keserű csokival kevered, ami a csoki a'la natur, és nincs benne cukor. Viszont azt nem is nevezném igazán édességnek, az íze elég pikáns. Szerintem elég kevesen szeretik.

2012. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!