Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet érezni a tortán, ha...

Lehet érezni a tortán, ha finomliszt helyett teljes kiőrlésű rozsliszttel csinálom? Vagy sima teljes kiőrlésű liszttel inkább?

Figyelt kérdés
Most lesz a szülinapom és pont a fogyózással egybe esik, és nem szeretnék nagyon eltérni a diétától csak vendégek jönnek és mégis szeretnék tortát sütni. Érezhető, ha ilyen liszttel készítem? És a cukrot lehet valahogy helyettesíteni?
2012. aug. 17. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát nekem olyan takarmány íze van :(

még az édesítést jobban meg lehet oldani, és a lidl-be kapható saját márkás folyékony édesítőt ajánlom ami sütésálló és mellékíze szerintem legalábbis nincs


de ezek a takarmány ízű lisztek...

2012. aug. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egész biztos, és szinte ehetetlen lesz.

Legalábbis én hasonló okokból magamnak palacsintát sütöttem TK lisztből. Csak azért ettem meg, mert nem akartam kidobni, no meg más kajával akkor nem készültem.:)))

2012. aug. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Elkészíted a sütit a vendégeidnek, és te nem eszel belőle! Az nem neked készült, az nem a tied! Világos???

:)))))

2012. aug. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
persze :D
2012. aug. 17. 07:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem használj rendes lisztet, a cukrot meg cseréld le folyékony édesítőre.De őszintén szólva az is inkább csak a krémbe lesz jó.Piskótát cukor nélkül sütni szerintem nem érdemes.Különben meg egyszer van egy évben szülinapod, egy szelet tortától nem fogsz visszahízni!
2012. aug. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha teljes kiörlésü liszttel készited, akkor egész más ize lesz, és egy tortához nem illik.

Viszont semmi értelme ennyire ragaszkodni ehhez a lisztfajtához, a diétádnak semmi baja sem lesz, ha egyszer finomlisztet használsz, ugyanis mindkét lisztfajtának ugyanannyi a kalóriaértéke, tehát emiatt nem fogsz hizni, sem a fogyás megállni.

A cukrot helyettesiteni szintén nem érdemes, mert ha édesitöszert haszználsz, az nagyon kiérzik (rossz), ha meg mézet teszel bele, az kalória szempontjából nem kevesebb, viszont az is rossz izt ad neki.

Süsd meg a tortát rendesen (a recept szerint finomliszttel meg cukorral), és te legfeljebb egy egész vékony szeletet egyél belöle.

2012. aug. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én rendesen megcsinálnám a tortát és csak egy jelképes szeletet ennék belőle.
2012. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2012. aug. 17. 08:14
 9/12 anonim ***** válasza:
2012. aug. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A rozsliszt önmagában nem jó, mivel nem tud sikért képezni, mindenképpen kell, hogy legyen benne búzaliszt is.

Amúgy pláne az édesítőszer miatt igen tré állaga is lesz a piskótának.

Amúgy én helyette inkább egy hidegen készíthető túrótortát ajánlanék, valami ilyesmit:

[link]


Ezt jól át lehet variálni diétásra (édesítőszer, sovány túró stb).

2012. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!