Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem lehet a Székelyföldö...

Miért nem lehet a Székelyföldön sehol (nagyobb üzletekben sem) kapni gesztenyemasszát, ill. darált kekszet?

Figyelt kérdés
Sok finom sütemény alapanyagai ezek. Itt élek pár hónapja, és megfigyeltem, hogy az itteni háziasszonyok többsége nem nagyon szeret és tud sütni. Tehát gondolom, hogy nincs rájuk igény, és ezért nem kaphatóak.

2012. aug. 1. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tehát, akkor meg is válaszoltad a kérdésedet!
2012. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez csak az én sejtésem, de gondoltam, majd egy székely hölgy választ ad rá.
2012. aug. 1. 20:45
 3/13 anonim ***** válasza:

Vegyél sütni valo gesztenyét, és készitsd el belöle a gesztenyemasszát.

Darált keksz: a legegyszerübb, ha veszel nemdaráltat és összetöröd vagy ledarálod.


Az elökészitett termékek sokkal drágábbak (mert egy csomó munkát fektettek bele), és a legtöbb embernek nincs túl sok pénze ilyen luxusdolgokra.

2012. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A gesztenyemassza nem kis időbe telik házilag elkészítve, amúgy meg Magyarországon ezek nem luxuscikkek, sokkal olcsóbbak az élelmiszerek, mint itt Erdélyben. A kekszet meg ledarálnám én, de még háztartási kekszet sem lehet itt kapni, csak ízesítetteket.
2012. aug. 2. 17:20
 5/13 anonim ***** válasza:

"Magyarországon ezek nem luxuscikkek, sokkal olcsóbbak az élelmiszerek, mint itt Erdélyben"


EZÉRT!!!

2012. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Értem. Ezért megyünk hamarosan nyugatra dolgozni.
2012. aug. 2. 18:49
 7/13 mustafa33 ***** válasza:
Mert a székely asszonyok tudnak darálni ☺, tudod van olyan szerkentyűjük amibe beleszórják a kekszet, forgatják a karját és kihull alá a darált keksz. Hiába székelyek ilyen furfangosak ☺.
2012. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mustafa33 ***** válasza:

Nem tudnak sütni???? Hát ki a csuda találta ki a kürtőskalácsot? Vagy csak 7 mondok találomra: székely torta, székely túrós párna, olajos kifli, lapótya, muroktorta, székely rétes, málé, homokzsák, boszorkány krém, székely diós....

Máskor ezt hangosan ne mondd, főleg falun ☻

2012. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az idősebb asszonyok természetesen tudnak sütni:) De anyósom pl. nem.
2012. aug. 3. 09:40
 10/13 A kérdező kommentje:
A velem egykorú itteni nőkkel is az a tapasztalatom, hogy nem sütögetnek, inkább megveszik a kész süteményt. Kapható pl. képviselőfánk tészta:D Azt megveszik jó drágán.
2012. aug. 3. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!