Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek holnap ebédre...

Mit főzzek holnap ebédre csirkemellből?

Figyelt kérdés
Még ma este elmegyek bevásárolni(úgy 10-11 körül) szóval úgy mond lehet "bármi"...a csirkemell meg már olvadozik:D köszönöm.:)
2012. júl. 28. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Hmm. Ha szeretitek a kicsit pikánsabb ízvilágot, akkor ezt ajánlom, nagyon finom: [link]


Vagy ha ez nem jó, én ezt szoktam csinálni, egyszerű és nem kell hozzá sok minden, mégis finom.:


Póréhagymás szerecsendiós csirkemell:

Egy póréhagymát olajon megdinsztelek,majd beleteszem a kockára vágott mellhúst. Ízesítem sóval, borssal és ha levet eresztett és megpuhult, felöntöm tejszínnel, majd szerecsendiót teszek hozzá, hogy markánsan érződjön.

Köretnek rízs, vagy ami tetszik.

2012. júl. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez a kedvencem csirkemellből:


[link]

2012. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
csirkemell őzgerincformában (Andi konyhája, Nosalty)
2012. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mézes-mustáros csirkemell
2012. júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk ma ez volt és nagy siere van! Könnyű ugyanakkor finom és kiadós. Én krumplipürével tálaltam.


Mozzarellás,paradicsomos csirkemell


Hozzávalók:

6 szelet csirkemell filé (de lehet más húsból is)

1 csokor zöldpetrezselyem

(olíva)olaj

2 gerezd fokhagyma

(fehér) bors

kevés liszt

2 db paradicsom

mozzarella

bazsalikom



Elkészítése:

A csirkemell szeleteket kicsit kiklopfoljuk és befűszerezzük, ezután lisztbe mártjuk és kevés olajon szép pirosra sütjük. Ezután egy jénai tál alját kirakjuk a megsült hússzeletekkel. A zöldpetrezselymet és a bazsalikomot apróra vágjuk, a fokhagymákat összezúzzuk. A zöld fűszerek 2/3-át és a fokhagymát egy evőkanál olajban elkeverjük és rákenjük a megsült húsokra. A paradicsomot valamint a mozzarellát felszeleteljük. A zöld fűszeres szószra kerülnek a szeletelt paradicsomok majd utána a sajt, majd megszórjuk a maradék aprított zöld fűszerrel. Előmelegített 180 fokos sütőben 20-25 perc alatt készre sütjük. ( Nem szabad fóliával letakarni, mert a mozzarella ráragad!)

2012. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó hmm ez nagyon jól hangzik igazi olaszos kaja elmentettem:) De 20-25 perc nagyon kevés,nem? nem szeretem ha rózsaszín még a csirke.
2012. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, azt hiszem mézes-csipős lesz a felnőtteknek, és mézes-mustáros a gyerekeknek.:) köszönöm szépen!!*-*
2012. júl. 28. 22:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kevés a 20-25 én amúgy 30 percig sütöttem, de mivel elő van sütve így már nagyon finom kÍvül ropogós belül puha omlós és hófehér! Jó étvágyat a csípős mustároshoz az is nagyon fini!
2012. júl. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csirkemell szeleteket sózz meg, forgasd meg lisztben, majd süsd át olajban. Ezeket pakold bele egy tepsibe, tegyél rá őszibaracs darabokat (jó sokat) és morzsolj rá juhtúrót. Tedd be a sütőbe és ha már szépen megpirult, vedd ki. Langyosan a legfinomabb.
2012. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!