Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek 4 csirkemellből,...

Mit főzzek 4 csirkemellből, ha ezek vannak még itthon?!

Figyelt kérdés

Füstölt és trapista sajt, tejföl, joghurt, tojás, cukkini, kígyóuborka, paradicsom, paprika, kolbász, 20%-os főzőtejszín, vörös- és fokhagyma, mustár, majonéz, kechup, őszibarack meg persze fűszerek, olaj, liszt stb.

Jó lenne valami leves is. Tej nincs, de ha nagyon muszáj holnapig beszerzem.


2010. aug. 14. 14:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Krumpli és rama margarin is van.
2010. aug. 14. 14:29
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatsz rakott csirkemellet krumplival,tejszínes csirkés spagettit,sült,vagy rántott cs.mellet.
2010. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tejszínes-sajtos csirkemell


A csirkemellet szeleteltem, fűszereztem és bepaníroztam liszt-tojás-reszeltsajt trióba. Vajjal kikent sütőtálba fektettem a panírozott szeleteket, ráöntöttem a tejszínt és forró (250 fokos) sütőbe 20-25 perc alatt pirosra sütöttem. A husi alá rakhatsz hagymakarikákat, ha van répaszeleteket is.

Hozzá sült-krumpli vagy krumplipüré. Hozzá paradicsomsaláta.


Előtte bolgár uborkaleves:

2 db közepes kígyóuborka

1 nagyobb fej vöröshagyma

1 csokor zsenge zöldhagyma

1 csokor friss kapor

2 gerezd fokhagyma

4 dl natúr joghurt

2 dl tejföl

4 dl tej

fehérbors



Mély tálban elkeverjük a joghurtot a tejjel és a tejföllel. Káposztareszelőn lereszeljük a hagymát és 1 db kígyóuborkát. Az uborkán a héját rajta hagyjuk. A zöldhagymát apró karikákra vágjuk a zöldjével együtt, a kaprot apróra vágjuk.

A fokhagymákat fokhagymanyomóval kinyomjuk. A másik 1 db kígyóuborkát uborkagyalun legyaluljuk. Az összes feldolgozott zöldséget a joghurtos-tejes-tejfölös alapba tesszük és jól elkeverjük. Ízlés szerint sózzuk és borsozzuk (kizárólag fehér borssal). Hűtőbe tesszük. Jéghidegen fogyasztható.

2010. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A tejszínes-sajtos csirkemell jól hangzik, meg is csinálom, mert egyszerűnek tűnik.

Az uborkaleves helyett cukkiniből csinálok majd krémlevest, csak a sok recept közül nem tudom melyik legyen.

2010. aug. 14. 14:56
 5/13 A kérdező kommentje:
Annyi lenne a kérdésem, hogy kell-e előmelegíteni a sütőt illetve hogy kell-e fólia alatt puhítani, még mielőtt a sajtot rápirítanám.
2010. aug. 14. 15:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy improvizálj, ahogy én szoktam, általában jól sikerül. :-)
2010. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2010. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az is finom, ha a csirkemellszeleteket tepsibe rakod, sozod, borsozod, a tetejere hagymakarikakat raksz, raontod a tejfolt es fustolt+trappista sajt kevereket (reszelve) rakod a tetejere.

Levesnek csinalhatsz valami tejszines joghurtos gyumolcslevest, vagy uborka, cukkini(krem)levest.

A paradicsombol, paprikabol, kolbaszbol, hagymabol es esetleg tojasbol tudsz csinalni lecsot is. Vagy egy jo kis csirkeporkoltet, nokedlivel.

2010. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vagy van megegy otletem:D

[link]

A gombat kihagyhatod belole sztem, leveskocka helyett meg tehetsz hozza fuszereket.

2010. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont ma főztem cukkinikrémlevest.

[link]

Nem vagyok elájulva ettől a recepttől,úgyhogy ezt kizárhatod a sok közül:)

2010. aug. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!