Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Találtam egy krumpligombóc...

Találtam egy krumpligombóc receptet. Milyen levesbe főzhetném meg? Mihez illik?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Mifelénk gölödin levesnek hívjuk, amikor fokhagymás, paprikás rántással készítünk egy leves-alapot (bele zöldség, köménymag, babérlevél), és abba főzzük bele a főttkrumpli+liszt+tojásból összegyúrt tésztából készített gombócokat, kis gölödineket, amelyek abban főnek meg.
2012. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Előző vagyok!

Amikor ilyen tésztát gyúrok, az mindig több lesz, mint ami a levesbe kell, ezért: a többit kb 1 cm vastagra elnyújtom, féltenyérnyi db-okra vágom, és forró zsírban kisütöm = krumplis lángos néven, aki akarja megsózva eszi, aki akarja lekvárral.

2012. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
mi ezt krumplilevesbe szoktuk rakni, amikor szilvás gombócot csinálunk. gondolom amit találtál az is hasonló tészta.
2012. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

1-es vagyok!

Valóban ugyanaz a tészta, mint amiből a szilvás-gombóc, vagy éppen nálunk még a mákos núdli is ebből készül.

2012. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Keress rá a Nyírségi gombóclevesre. valami isteni!
2012. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Amit én írtam leves receptet, azt is kipróbálhatod nyugodtan.

Az is isteni!!!!

2012. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi vadashoz szoktunk még krumpligombócot csinálni, meg persze szilvás és barackos gombóc és nudli :)
2012. júl. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mi szoktuk méj köménymagoslevesbe, fűszeres paradicsomlevesbe is

meg szoktuk spenóthoz, sóskához, paradicsomszószhoz, meggymártáshot, sajtmártáshoz és vadashoz is kínálni sült husokkal

2012. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!