Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell a jó tökfőzeléket...

Hogyan kell a jó tökfőzeléket elkészíteni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 6. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ahogy én csinálom:felteszem a tököt vízben főni,sok kaporral.teszek bele vöröshagymát,sót.mikor meg főtt,csinálok rá egy tejes rántást (pirospaprika nélkül).ízesítem még cukorral,sóval ha kell.ha lezártam a gázt teszek bele pici ecetet.én szeretem ha kicsit édeskés.ha van itthon tejszín vagy tejföl azt is szoktam bele tenni.de külön nem veszek azért.én az anyukámtól így tanultam.nálunk az alföldön így csinálja mindenki.mióta itt lakok a Balatonon,mindenki kéri a receptjét mert nem ismerik,és jobb mint az itt megszokott.
2008. máj. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

En ecet nelkul csinalom -

Kozepes meretu voroshagyma felet felkockazod es olajon megdinszteled. Dobsz ra 1 v. ket kanal lisztet, elkeszited a rantast kozben beledobod a kaprot is. Mikor a rantas zsemle szinu, felontod tejjel, hogy ne legyen rantas jellegu es rarakod a tokot. So izles szerint. Felfozod es kesz.

Cukkinibol is fozheted az sokkal puhabb es hamarabb fo, az ize pedig ugyanaz.

Anyam mindig ecettel csinalta - soha nem ettem meg...azota tudom, az ecet volt a hibas a tokfozelek valojaban nagyon finom.

2008. máj. 7. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én víz nélkül főzöm, úgy hogy a tököt lesózom, úgy rakom fel főni, és elég levet ereszt (ha fagyasztott, akkor pláne), egy kis fej hagymát is apróra vágva teszek bele főni, plusz kapor. Ha kész, tejes habarással sűrítem. Ecetet nem teszek bele, se pirospaprikát. Anyu igen.
2008. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
köszönöm szépen a válaszokat, még nem főztem soha, de imádom a tökfőzeléket!
2009. júl. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!