Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sós TUC kekszet szeretnék...

Sós TUC kekszet szeretnék sütni, tudnátok receptet írni vagy linkelni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 16:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kedves 8-as válaszoló! sokunk örömére tedd meg légy szíves, hogy lefordítva közreadod a keksz receptjét.

gyönyörű, azzal a természetes anyaggal átkötve, akár egy kis ajándékcsomag.

Előre is hálás köszönet:)

2012. júl. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es válaszoló. Köszönöm szépen, de nem gondolnám, hogy nagyon jó anya lennék, mert szerintem ez még most nem derül ki. Majd talán akkor ha felnôttek lesznek és becsületes, normális életet fognak élni és majd a gyermekeiket is ebben a szellemben fogják nevelni, akkor láthatom valójában, hogy jó anya vagyok e. Igen Dániel a pici fiam. Neked is szépen vasárnapot! Szia

Nagyon örülnénk a lefordított receptnek 8-as válaszoló! Mondanom sem kell a tegnap megsütött keksznek már a végére jártak kis családom tagjai. Szívesen megsütném ma ezt a receptet.

2012. júl. 22. 09:23
 13/26 anonim ***** válasza:

Végre egy kellemes diskurzus, és nem egymás leüvöltése.

Biztos vagyok benne, hogy jól fogod nevelni a gyermekeidet. Nagyon gyorsan elrepül az idő, úgyhogy magad is hamar rájössz, és a gyermekeid hálásak is lesznek érte, amit az anyu megtett az egészséges-de normál keretek közötti- fejlődésükért.

További sikeres gyermeknevelést és még nagyon- nagyon sok családdal együtt töltött szép napot:))

2012. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Akiket erdekel a forditas,nemsokara leforditom, vendegeim vannak,igy sajnos nem ertem ide.
2012. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Mielött leirnam a Tuc receptjet,irok meg egy sos rud receptet,egy nagyon regi recepteskönyvböl valo,aki eddig probalta,baratnök,ismerösök,mindenki elkerte,isteni.

Sos rud

Hozzavalo:24dkg. liszt,14dkg.margarin,v. vaj,1 evökanal tejföl,2 dkg.elesztö,mokkaskanal so.

Az elesztöt elkeverem a tejfölbe,sokkal több tejföl kell mint a receptbe,majd hozzaadom a liszthez,amibe elmorzsoltam a margarint es sot.Összegyurom,,kb. nem egesz fel centis vastagsagra nyujtom,felvert tojasfeherjevel megkenem,kömennyel megszorom,es derelye vagoval rudakat vagok,tepsibe es rögtön sütöm.Megemlitem ez nagyon pici adag,en ha csinalom 2 vagy 4 egyszerre.Ha 4 csinalok,összegyuras utan 2 reszre osztom,es igy nyujtom ki.Amint irtam ,tejföl több kell bele,annyi hogy se tul kemeny se tul hig ne legyen.

2012. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

TUC kb. 25 darab kekesznek

Hozzavalok:12,5 deka liszt,fel mokkaskanal pirospaprika,csipet so,8 deka vaj,v. margarin,12,5 deka reszelt sajt gouda v. hasonlo,1 tojas sargaja,2 kanal citrom leve,es utoljara megszorni,bors v. pirospaprika.

A lisztet jol összemorzsoljuk a vajjal,soval,paprikaval,sajttal,majd egy melyedesbe beletesszük a sargajat es citrom levet.Jol összegyurjuk,20 percre hütöbe tesszük,majd ha kivettük,lehetö legvekonyabbra,elbyujtjuk,kekszeket vagunk,mindegy mivel,formaval,kessel,derelye vagoval,tepsibe,papirra helyezzük,mindegyiket egeszen atszurkaljuk,es elömelegitet sütöben 210 fokon(sütötöl függ),10 percig sütjük,v. ameddig szep szint kap,ja sütes elött megszorjuk,paprikaval v. borssal.Egyszerübben irtam le,a recept szerint lehet geppel is összegyurni.

2012. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
bocsi,nem elbyujtjuk-hanem elnyujtjuk
2012. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

13, nagyon szépen köszönöm, kedves vagy. Hasonló jókat kívánok!

A recept fordítójának: midenki nevében köszönöm szépen mindkét receptet. A TUC-ból egybôl 2 adagot készítettem és a hûtôben csücsül. A fehérjével nem kell megkenni a tésztát sütés elôtt?

2012. júl. 22. 14:06
 19/26 anonim ***** válasza:
A feherjet nem irja,igy nem tudom,ezt a tuc receptet nem probaltam,veletlen talaltam ra,de örülnek ha leirnad hogy sikerült.
2012. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm a receptet, nagyon hasznos mindegyik.
2012. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!