Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Holnap valami változatosat...

Holnap valami változatosat szeretnék enni. Arra gondoltam, hogy zöldségekben megfőzöm a csirkemellett, h jó íze legyen. Na de milyen szószt csináljak hozzá?

Figyelt kérdés
Ugye a főtt húshoz csinálnék rizst, de valami szósz vagy öntet kéne, hogy ne legyen száraz annyira. Valami egyedit, de egyszerű elkészítésűt és nem főzeléket.
2012. júl. 17. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne főzd, inkább csak párolt. Ha kész a hús, vedd ki. A zöldségeket pedig turmixold le egy kevés tejföllel, mustárral és citromlével. Ha túl híg, sűrítsd kicsi liszttel, ha túl sűrű lazítsd egy kis tejjel. Egyszer felforralod és kész is a zöldségmártás :)
2012. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért vagytok oda ennyire a csirkemellért? Sokkal jobb ételeket tudsz készíteni sertés vagy marhahúsból. Vagy ha baromfit akarsz,akkor a combjából. Azokat nem kell pácolgatni,csak elkészíteni.

A sertéshúst vágd csíkokra. Zsíron pirítsd fehéredésig. Sót,borsot,bazsalikomot tegyél ár és párold,amíg majdnem puha lesz. Ha kell,öntsél alá kevés vizet. Amikor a hús már majdnem jó,tedd hozzá a zöldségeket és párold együtt puhára.

Ha szószt akarsz hozzá akkor az lehet sajtszósz vagy kaporszósz .

De csinálhatod úgy is,hogy amikor a zöldség is puha,megszórod egy-két kanál liszttel. Kicsit átpirítod,felöntöd kevés vízzel. Teszel bele házitejfölt vagy főzőtejszínt és addig forralod,amíg elég sűrű lesz a leve.

2012. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokan azért szeretik a csirke mellet, mert könnyen emészthető, még a marha illetve sertés jobban megterheli a gyomrot. Nem is beszélve a később felszabaduló "metán szagáról".
2012. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értem a csrkemell mizériát. Nálunk elsőnek a bőre, nyaka, szárnya, combja fogy el. Sokszor addig marad a melle, hogy végül a kutyáké lesz. Mondjuk, az üzleti csirke, köszönő viszonyba sincs az igazi csirkével.:)
2012. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!