Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kipróbált tarhonyás hús recept?

Kipróbált tarhonyás hús recept?

Figyelt kérdés

#tarhobya
2012. júl. 17. 12:58
 1/5 A kérdező kommentje:
marhahúsból
2012. júl. 17. 12:59
 2/5 anonim ***** válasza:

Én pörköltet szoktam készíteni és tarhonyát pirítok mellé a végén összekeverem.

A tarhonyát megpirítom olajon, ha már pirul teszek rá zúzott fok-és vöröshagymát pirosaranyat és a legvégén paradicsomlevet ezután öntök bele apránként vizet míg meg nem fő.

2012. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Marhahúsból, felsálból , ez sovány, jó minőségű hús, kell készíteni. Semmi különös praktika nem szükséges, kockára vágott nagy fej vöröshagymát zsiradékon dinsztelni kell, majd pirospaprikát szórni rá, elkeverni és rádobni a kockákra vágott marhahúst. Nagy lángon a hús kifehéredéséig pirítani, jól átforgatni, borsozni, és felönteni annyi vízzel, hogy jól ellepje, csak ezután sózzuk, tehetünk rá egy zöldpaprikát szeletekre vágva, és egy héjától megfosztott paradicsomot cikkekre vágva. Jobban puhul, és az íze is finomabb lesz, ha 1 deci vörösbort is teszel bele. Kb. 1, 1.5 óra biztosan kell neki, hogy megpuhuljon a hús, lassú lángon párolni, fedő alatt. A köretnek szánt tarhonyát zsiradékon meg kell pirítani, szép barnára, ezután felönteni kétszer annyi vízzel, mint a tarhonya, sózni, és fedő alatt kis lángon megpárolni. Én csak a tálalás előtt közvetlenül szoktam összekeverni a szaftos hússal, bármilyen savanyúság illik hozzá. Jó bogrács étel is lehet kerti partikon.
2012. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezt én is így csinálom.

A tarhonyás hús nálunk is így készült.


Más volt, ha húsos-tarhonyát főztünk. Ahhoz viszont nagyon sok esetben csirkehúsból készült pörkölttel indítottunk, amikor félig megfőtt, felhígítottuk, raktunk bele néhány szem krumplit, amikor félfövésben volt a krumpli is, akkor raktuk bele a tarhonyát, és együtt főztük készre.

2012. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom Erzsimama. Egész jól sikerult, csak egy picit leegett az alja.
2012. júl. 17. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!