Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kipróbált és bevált répatorta...

Kipróbált és bevált répatorta recept?

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:

4 tojás, 2 dl olaj, 2 dl cukor, 1 cs, van. cukor.

Ezeket géppel nagyon jól összekevered.

50 dkg lisztben elkeversz 1 cs. sütőport, és ízlés szerint őrölt fahéjat. Lereszelsz 0,5 liternyi répát.

A 3 összetevőt (nedves, száraz, répa) összekevered.

Tortaformába öntve megsütöd. Először lehet melegebb 200-220 fokos sütőben, aztán visszább vehetsz 180-ra, hogy átsüljön.


10 dkg philadelphia, vagy ilyen kemény natúr krémsajtot (mascarpone) összekeversz 10 dkg vajjal, 10 dkg porcukorral. A torta kihűlése után, ezt rákened. Szeletelt, pirított, kihűlt mandulával megszórhatod.

2012. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én finom sárgarépás muffint szoktam sütni. ha érdekel a recept, szívesen leírom.
2012. júl. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom...

Konkret receptet irjatok ha lehet. Keydo vagyok.

Mentek a zold pacsik!

2012. júl. 17. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor írom a sárgarépás muffin receptet. a hozzávalókat bögrével mérjük, ami 2,5 decis.

2 bögre liszt, 1 bögre cukor, 1 bögre joghurt(tejföl,kefír) akár vegyesen is, 2 evőkanál méz, 2 tojás, 1 deci olaj, egy citrom vagy narancs reszelt héja, 30 deka reszelt sárgarépa (kislukon),egy csomag sütőpor, 10 deka mazsola, ha van csokidarabkák,kb 5 deka durvára vágott dió.

a tojást a joghurttal, olajjal mézzel, cukorral kikeverjük, bele a sütőporos liszt és a többi hozzávaló.nokedlitészta szerűnek kell lennie.

a muffinformába kapszlikat teszünk, amiket 3/4-ig töltünk a masszával. ha bőven van diónk a tetejére is tehetünk egy negyed dióbelet, nagyon finom megsülve.

előmelegített sütőbe kb 180 fokon 5 percig sütjük, majd viszavesszük a lángot és még kb 25 perc. de figyelni kell, mert a méz miatt hamarabb sül. villával kell beleszúrni, hogy a közepe is átsült-e.

ha igen, a tepsit vizes ruhára tesszük és pár percig hagyjuk hűlni. utána könnyen ki lehet emelni a sütiket.

mehet a következő adag, mert ebből a mennyiségből két adag lesz, vagyis kb 24 db.

nagyon finom, aki nem tudja, hogy répa van benne el sem akarja hinni:)

2012. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek! Az elso receptet alkalmaztam. Jol sikerult :)
2012. júl. 17. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!