Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Íztelen lett a currys csirkém....

Íztelen lett a currys csirkém. A curry-vel lehet a baj?

Figyelt kérdés

ananászos-curry csirkét csináltam, ezeket lepirítottam hagymával, egy jó evőkanál curryvel megszórtam, végül tejfölösen behabartam, összeforraltam és kész. a húst egy kicsit előre megsóztam, később a szószba is tettem picit ill egy kevés borsot. mégis jellegtelen lett a végeredmény, nem rossz, csak kevés íze van, pedig nem spóroltam a curryn. a teszkóban 2 féle volt, egy nagyobb zacsis, ilyen külföldi cucc és a Házi Arany keveréke. utóbbi olcsóbb volt, így azt vettem, mert kevesebb is és mondom ha nem ízlik nem dobok ki olyan sok pénzt az ablakon.

talán ezzel lehet a baj, azért nem intenzív ízű?



2012. jún. 24. 14:34
 1/3 tetro ***** válasza:
rossz minőségű a fűszer keverék. meg nem tudom mennyi ételbe tetted, de az indiai kaják egy ek fűszernél jóval több szokott menni.
2012. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg rosszul választottál. a házi arany inkább magyaros fűszerekben jó, de abban is közepes kategória. a curry annyira markáns íz, hogy egy evőkanállal érezni kellett volna, ha jó minőségű.ha van még az ételből, próbáld meg utánfűszerezni, hátha eléri a kívánt finom fűszeres ízt.

Sok sikert, nem Benned van a hiba, legközelebb biztosan finomabb lesz:)

2012. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy átlag adag ételbe nem kell több, mint 1 ek fűszer, annyira erőteljes az íze. Ha ennyitől nem érződött, akkor nem jó a fűszerkeverék.
2012. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!