Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rizst miért csak kevesen...

Rizst miért csak kevesen tudnak főzni?

Figyelt kérdés
Én 14 éves vagyok és tudok rizst főzni... és semmi bonyolult nincs benne, anya egyszer megmutatta és másnap már én csináltam.....

2012. jún. 17. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Kavarni mint a bolond mindenki tud, vizet arányítani, és békén hagyni épp a megfelelő pillanatig , ahhoz kell egy minimális ész, és ügyesség. Ez van. Tutira jó szakács leszel, mert baromi egyszerű, mégsem a legkönnyebb rizst főzni:)
2012. jún. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De miért nem alszol még...
2012. jún. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
rizst mindenki tud főzni.
2012. jún. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert a többség tudja, hogy a rizst nem főzni, hanem párolni kell :P
2012. jún. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenki tud főzni, max. nem úgy csinálják, ahogy te.
2012. jún. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
szerintem mindenki tud...én 14 évesen lecsót, és tökfőzeléket pörkölttel és rántottcsirkét és tepsistarját csináltam.Nem főtt rizst
2012. jún. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
9 éves voltam amikor paprikás krumplit főztem. 10 évesen kelt tésztát dagasztottam.11 évesen leveles hájas tésztát hajtogattam. Amúgy rizst mindenki tud főzni, csak épp az eredmény kétséges. Találkoztam már vendéglőben is olyan rizzsel, ami nem olyan volt, amilyennek lennie kellene. Amúgy a titok abban van, hogy egyszerre teszed a tűzre a két edényt. Az egyikbe a rizst a kevés olajjal, a másikra a dupla mennyiségű vizet. A rizst addig kevergeted, amíg a víz erősen forrni kezd, akkor felöntöd, megkevered, sózod, takarékra veszed, lefeded, de hagysz egy kis rést. Amikor már épp csak lucskos keversz rajta még egyet ,elzárod alatta a tüzet és akkor feded le teljesen. 10 perc elteltével átforgatod villával és még lefeded.
2012. jún. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Rizst nagyon sok ember tud fözni. Ott vannak példának a kinaiak.
2012. jún. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

Miért is gondolod, hogy kevesen tudnak rizst főzni ?Ahogy Te is írtad, egyszer megmutatják , vagy elolvasod valahol, és nem nagy kunszt...

Bárkivel előfurdulhat, hogy néha nem úgy sikerül, mint szeretné,vagy szétfőzi, vagy éppen keményebb marad a kelleténél, de ez mindenkinek benne van abban a bizonyos pakliban...

Az viszont dícséretes, hogy főzni akarsz, és anyudat kérdezed.Itt a nyári szünet, sokmindent megtanulhatsz

anyukádtól, persze mindkettőtök részéről fontos a türelem.

Sok sikert az alapokhoz.

2012. jún. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 doboszoli ***** válasza:
Akkor én azon kevesek közé tartozom, akiknek "sikerül".DD)
2012. jún. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!