Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütiknél a vajat/margarint...

Sütiknél a vajat/margarint helyettesíthetem olajjal?

Figyelt kérdés
Szeretnék sütni egy egyszerű cseresznyés sütit, és a recept 10 dkg margarint ír. Viszont nincs itthon margarinom. Tehetek helyette bele kb 1 dl olajat?
2012. jún. 16. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, a kevert sütikhez tökéletes az olaj.
2012. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja, és elvileg 10 deka margarint, 0,7 deci olaj váltana ki, de elbírja az 1 deci olajat is.
2012. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
mi az, hogy kevert süti? Mi nem kevert, az milyen?
2012. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit fakanállal vagy géppel kell kikeverni....:)pl bögrések, piskóták, muffinok.

nem kevert a gyúrt, vagy dagasztott.

Nem hisszem el, hogy nem tudtad:)

2012. jún. 17. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 balkalolka ***** válasza:
Kacsa- vagy libazsírral is lehet, nem fog érződni az ízén "állat". Mondjuk birkafaggyúval nem javaslom :)
2012. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha tudtam volna, minek kérdeztem volna??? :)

Abból indultam ki, hogy gyakorlatilag a gyúrt tésztához is össze kell keverni a hozzávalókat. :)

De akkor annál miért nem helyettesíthető?

2012. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fizikálisan valóban először öszekeverjük a hozzávalókat majd öszegyúrjuk, dagasztjuk.

amúgy jogos a kérdésed, mert pl a pizztésztába tényleg olajat kell beledagasztani.ja és a bukta a fánk is olvasztott vajjal, vagy zsírral készül.

De általánosságban generációkon át úgy tanítottak bennünket, tanítottunk tovább, hogy a vajat/margarint/zsírt apró kockákra vágva elmorzsoljuk a lisztben és dolgozzunk tovább vele.

de receptfüggő is, mert van amelyik hideg vajat ír, van amibe puha vajat kell belegyúrni.

A kevert tészták pedig más tészták:) ott habosra kell kererni a zsiradékot tojással, cukorral, de jó ideje már, hogy sok receptet kipróbálva olajjal készítem őket. sokkal kényelmesebb, és nagyon jó tésztát ad így is.

a kevert sütibe kerül még tej, tejföl vagy akár jogjurt/kefír is. abból egy sűrű, de folyékony massza lesz

amit a tepsibe öntünk, vagy éppen muffinformába kanalazzuk.

Nem akartalak én megbántani a kérdésemmel, de lehet, hogy annak tűnt. akkor bocsi:)))

2012. jún. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, semmi gond, és köszi, hogy elmagyaráztad! :)
2012. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen tettem:)
2012. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!