Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök holnap ebédre? Mi...

Mit főztök holnap ebédre? Mi lesz a vasárnapi menü?

Figyelt kérdés
2012. jún. 2. 15:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Halászlé!Imádom,de sajnos nem tudok csinálni.
2012. jún. 2. 16:39
 12/21 anonim ***** válasza:
54%

Írom a receptet. most éppen pulykacombfiléből készítem, de bármilyen sovány csíkokra vágott húsból elkészíthető.

50-60 deka a hús.

egy nagyobb hagymát apróra vágok, és zsiradékon (én zsíron) megdinsztelek. sózom, és egy pici vízzel teljesen puhára párolom fedő alatt.visszasütöm zsírjára és ráteszem a húst. fehéredésig kevergetem, majd sózom, borsozom, fedő alatt párolom a saját kiadott levében.

figyelni kell, hogy , ha szükséges pótoljuk a folyadékot némi vízzel. mindig csak szaft legyen rajta, ne bő lé.

ha puha a hús, ráteszek jelen esetben kifejtve 40 deka borsót (szezonon kívül fagyasztottat) és együtt párolom tovább.

egy csipet szódabikarbónát teszek rá, hogy a borsó szép zöld maradjon.

ha minden puha, leszórom 2 kanál liszttel, átkeverem és

kis pirítás után (1 perc) felengedem kevés vízzel, hogy a liszt leoldódjon szépen. ezután teszek bele 4 deci főzőtejszínt és egy kicsit összeforralom.

friss petrezselymet szórok rá.

persze tovább is lehet fűszerezni, egy kis mustárral,akár fokhagymával vagy bazsalikommal is nagyon finom.

tejföllel is készíthető, de akkor a szaftból kiveszek keveset és kikeverem a tejföllel, így nem kapja össze.

Mindenképpen nagyon finom, rizzsel, nokedlivel, bármilyen főtt tésztával.

2012. jún. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
Azt nem írtam, ebből elég sok lesz 5 főre körettel bőven elég.
2012. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,nagyon kedves vagy,jövöhéten meg is csinálom.
2012. jún. 2. 18:13
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Húsleves,rántott hús rántott gomba,sült krumpli,saláta.ja meg kókuszgolyó
2012. jún. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen, és, ha majd a halászlére is rászánod magad, azt is leírom szívesen, ahogy én szoktam. a férjem nagy hoho..:)

Akár priviben is kérheted.

2012. jún. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Oké köszi,küldheted.
2012. jún. 2. 18:43
 18/21 anonim ***** válasza:
Vagy előveszem a fagyasztóból a pörköltet, és lesz hozzá tészta. Vagy párizsit és virslit párizsi bundában kirántok, és mellé főzők mexikói mixet.
2012. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

spárgaleves, csülök pékné módra, hagymáskrumplival, lecsós karaj rizzsel, töltött csirke, kovászosuborka

sajtos-sós pogácsa

oroszkrémtorta-szülinap ünneplés

2012. jún. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Borsós csirke aprólék leves. Rántott csirke, petrezselymes krumpli, uborka saláta. Meggyes bögrés.
2012. jún. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!