Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nekem gyorsan segíten...

Tudnátok nekem gyorsan segíteni, hogy miket csomagolhatnék? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy a férjem hétvégén indul külföldre dolgozni, és szeretnék neki kajákat csomagolni, ami jó sokáig eláll (több hétre megy, jó lenne minél tovább elálló kajákat csomagolni)

Remélem hűtő lesz ott, az út olyan 12 óra lesz (addig nem tud hűteni), nem konzervekre és szalámikra gondolok, ezek meglesznek, hanem pld. fasírt, sült hús stb. Ha valami különlegesebb kaját tudtok, akkor légyszi recepttel együtt. SOS lenne, MINDENKIT FELPONTOZOK, köszönöm!


2012. máj. 10. 15:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
így hirtelen a mézeskalács jut eszembe...meg hát fagyasztva bármi eláll,nekem a töltöttkáposzta a kedvencem,de nem tudod biztosra, hogy lesz-e ott fagyasztó...az út nem probléma, a hűtőládában 12óráig bármi eláll pár jégakkuval,ha előtte csontig van fagyasztva...
2012. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
A sült húsok hűtés nélkül is elállnak a saját zsírjukban, ráadásul a zsírjuk kenyérrel isteni.de szerintem praktikusabb ha inkább pénzt visz pár hétig meglehet lenni simán hazai nélkül, és mindig frisset eszik.
2012. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sütik már készen vannak (sós és édes is), kaja szinten vagyok meglőve :S Fagyó tuti nem lesz, őszintén annak is örülök, ha hűtő lesz!

Mézeskalács... hm... a karácsonyt juttattad eszembe, köszönöm! :)

2012. máj. 10. 15:25
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Szia, szerintem több hétre előre nem tudsz csomagolni neki, max. konzerveket. Ha van jégakku és fagyasztótáska, esetleg tudsz bedobozolni pörköltet, vesz magának mellé friss kenyeret, töltött káposztát, gulyásleveset, hasonlókat. Mi például a mákos, diós bejgliket is lefagyasztjuk, ha nem fogy el és ilyenkor tavasszal néha vasárnap előveszünk belőle, ugyanolyan finom, mint amikor megsült. De lehet még fagyasztottan eltenni neki:

- szeletelt sonkát vagy felvágottfélét, egy-egy étkezésre való adagban.

- virslit, kolbászfélét, krinolint, párokra osztva.

- megsütött, töltelék nélküli palacsintát

- "meztelen" főtt tésztát, kevés vajjal vagy olajjal összekeverve, adagokban.

- főtt tésztát a rávalóval összekeverve, adagokban.

- szeletekre vágott kenyeret vagy péksüteményt, 2-3 darabot egy adagban.

- galuskát, túrógombócot, zsemlegombócot, tarhonyát, húsos-zöldséges rakott ételeket, rakott burgonyát, pörköltféléket, sült húsokat, levessűrítményeket, kész leveseket

- különféle darabolt, magozott és tisztított gyümölcsöt, cukorral vagy a nélkül.

- különféle főzelékeket, zöldségeket, nyersen is, főve is, köretnek, elkészítve, egyadagos csomagokban.

- piskótát töltetlenül vagy megtöltve (de csak vajas vagy tejszínes krémmel), tortát egészben vagy szeletekben, különféle sós süteményeket, pogácsát, fánkot sütve, adagokban

- milánói-, bolognai szósz,

- marhapörkölt, sertésragu Budapest módra,

- rakott palacsinta,

- almás pite is nagyon finom

2012. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nyomtam a zöldet! :) Hazai íz függő "sajnos", 35 éve együtt voltunk, szinte minden nap friss kajával... Az élet ezt hozta :(, szeretném, ha legalább ennyiben Vele lehetnék.
2012. máj. 10. 15:27
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még instant leveseket, amihez csak forró víz kell, pár üveg befőttet, savanyúságot, lekvárt esetleg mézet, ezeknek nem kell hűtő. Pár tasak teát, van kis üveges 100%-os citromlé is, az is eláll sokáig.
2012. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Egy fényképet magadról és a családról
2012. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

pedig csak a lesütött húsokkal, fasírttal tudod pár napra ellátni, mert, hiába visz egy hűtőtáska kaját, két nap alatt el kell fogyasztania, ha nincs ott fagyó vagy pláne még a hűtő is kétséges.

a sült húsokat variáld, legyen szelet, legyen apróhús, legyen oldalas pl. a fasírt is lehet egybensült szeletelve, és pogácsaként. egy-két adag fagyos pörkölt is kibírja az utat.házi savanyút tegyál pár üveggel, csalamádé, uborka, almapaprika.

a lehetséges megoldás mégiscsak a konzerv lenne, már nagyon jókat is lehet kapni, magyaros ízekkel. babfőzelék füstölthússal, babgulyás, lencsefőzelék hússal,töltöttkáposzta, töltöttpaprika, halászlé... stb.

vigyen fűszereket magával, hátha ott majd kedvet kapnak valami közös főzöcskéhez, legyenek nála hazai ízek.

Fel fogja találni magát hidd el, de maximálisan megértem az aggódásodat, én csak így lennék vele:))

2012. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Zsírjában lesütött hús, csirke, kacsa, vagy libamáj. Ez biztosan nem romlik meg. Töltött paprika, töltött káposzta, rakott káposzta...
2012. máj. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

mi lenne,ha inkább pár alapvető edényt és receptet írnál le neki,pl paprikás krumpli, pörkölt, sonkás tejfölös tészta, vagy hasonló egyszerűeket..ha nem tud főzni,írj le neki mindent pontosan,h mikor mit kell csinálni, mekkora kanállal kell kavarni és nézesd át vele,hogy van-e vmi ami még nem tiszta a recepttel...és ebben az esetben fontos a mérőedény is, meg pl ez:

[link]

2012. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!