Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikortól tanuljon meg egy nő...

Mikortól tanuljon meg egy nő főzni?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni h mikortól lenne célszerű megtanulnom főzni?18 leszek és még nem nagyon tudok csak aprobb könnyebbfinomságokat.Ami egyébként egyesek msemminek hivják az igazi tudományhoz.na mindegy.Nem nagyon van kedvem még megtanulni, de anyám a multkor a fejemhez vágta:"itt vagy 18 éves és még főzni sem tudsz"...Jól esett nagyon...De ha nincs kedvem?!Őt is az apu tanitotta meg főzni mikor együtt voltak.Mondjuk az ő anyja nem is volt segitőkész...De akkor is, mit tegyek?Segitsetek köszi
2007. aug. 9. 11:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Együttérzek veled, hiszen 18 évesen én sem tudtam még főzni (most 26 vagyok), de van egy nagyon jó megoldás: állj ott a konyhában, amikor az édesanyád készíti az ebédet, segíts neki. Ennek több haszna is van: gyakorlatban elsajátíthatod a főzés tudományát (legalább egy alap-szinten),ápolod a kapcsolatotokat nagy beszélgetésekkel, és őt is kiengesztehteted, hogy látja az érdeklődésedet.


Nekem szerencsém volt: 24 évesen mentem férjhez úgy, hogy még csak nagyjából konyítottam a főzéshez ("nem halunk éhen" szinten), de van egy tündéri, nagyon türelmes férjem, aki mellett akár bátran kísérletezhetek, és látszólag sikerrel, mert eddig minden ehető volt, amit elé tettem! =o) Amúgy rengeteg recept van az interneten és a receptkönyvekben, illetve sokszor van, hogy felhívom Anyut, és segítséget kérek bizonyos fogásokhoz. (És mindig örömmel segít, mert érzi, hogy fontos nekem - na nemcsak ezért!)


Egyébként ne félj, nem vagy egyedül: a mai tizenéves lányoknak nem az a legfontosabb feladatuk, hogy főzőcskézzenek, hanem a tanulás. Régen azért tanultak meg olyan korán főzni a lányok, mert korábban is mentek férjhez, elkerültek a szülői házból, akkor már "követelmény" volt a háztartás vezetése.

Mindenesetre az biztos, hogy a főzés megtanulása egy folyamat, sok gyakorlás és tapasztalat kérdése, hogy mikorra mondhatja el magáról valaki, hogy: "Tudok főzni". Nyilván az egyszerűbb ételekkel kell kezdeni, és nem elvárni magunktól, hogy 2 hét után egy komplett 6 fogásos ebédet tegyünk a 10 személyes család elé az asztalra! =o) Én azt mondom, hogy figyelj Anyukádra, "dolgozz a keze alá", meglátod, sokminden csak úgy "rád fog ragadni"! Sok türelmet és kitartást kívánok! =o)


Ja, és ha valami nem megy elsőre, ne félj: ne add fel, talán rájössz a hiba okára, és legközelebb sikerül! Nagyon kevés olyan hiba van, ami nem javítható, úgyhogy ha szerinted elrontottad, akkor sem biztos, hogy a kukában landol az elkészített étel! :oD

2007. aug. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%

szia!!


Én is 18 vagyok mint Te...viszont én már tanulgatok főzni.De eleinte én is így voltam vele...nem akartam,lusta voltam stb.De egyszer aztán kitaláltam valamit,azt hogy a Páromnak főzőcskézek majd...és így is lett...szép folyamatosan csinálagok minden nap mást,és hidd el nagyon megszerettem főzőcskézni.Mindamellett nagyon nagy sikerélmény ha 1-1 fogás jól sikerül.sztem csinálj valamit,aztán ha megjön a kedved akkor megjön ha nem nem...annyi.ráérsz vele

2007. aug. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értettem sosem, mit jelent az, hogy valaki nem tud főzni. Le van írva a recept, csak meg kell csinálni, ami oda van írva. Szerintem főzni jó dolog. Ha gyakorlatra szeretnél szert tenni, akkor vegyél egy szakácskönyvet, régebben árultak egy ilyet, hogy "Fiatalok főzőiskolája", talán még most is kapható, vagy valami ilyesmi, amit fiataloknak szántak. Kezdd az egyszerűbb ételekkel, a lényeg az, hogy az elsőknél ne kelljen egyszerre túl sok mindent csinálni, mert akkor kapkodnod kéne. Kezzd levesekkel pl. Vagy főzelékekkel. Ajánlom a zöldéglevest (abba bármilyen zöldség kerülhet, amit szeretsz), vagy a zöldbabfőzeléket, ezek elég könnyűek. Próbálgatni kell őket, minden héten főzz valamit és kész. Arra figyelj, hogy amit a recepteknél leírnak mennyiséget, tanácsos elfelezni, mert ezek négy személyre szólnak általában, és ha netán mégis elrontanád, akkor ne kelljen annyit kidobni.


Különben itt az ideje, hogy egy kis gyakorlatra tegyél szert, én pl. 19 évesen elköltöztem otthonról, pedig egy évvel korábban nem is gondoltam volna, és amikor nem dolgoztam, elég sokszor kellett főznöm magamnak, jobb is, mint a zacskós levesek, meg a porból készült mártások.


Ajánlom, próbáld ki ezt az oldalt: [link]

2007. szept. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én 20 évesen még nem tudtam főzni. a párom mutatta meg, hogy kell pörköltet csinálni, vagy mi az a rántás. otthon kitiltottak a konyhából gyerekként, csak sütni mehettem be! ha nem tudsz főzni, az az anyád hibája, mert nem tanított meg! nekem is a fejemhez vágták otthon, de elzavartak hiába akartam volna (lassú vagyok...).ne foglalkozz vele, ha kell úgyis rávisz a szükség! vannak, akik 40 évesen se tudnak egy pörköltet csinálni, de ettől nem értéktelenebbek másoknál!


én imádok főzni, de nagyon döcögösen indult.


a receptekben van, a 'végy egy kis...' hát, igen a majorannából nem akkora gáz a több, mint kakukkfűből. olvass utánna a fűszereknek, akkor nagy baj nem lehet. s ne muszájból tanulj, mert a kedved veheti, pedig tök jó dolog. örülök, hogy a konyha mára csak az enyém (borsostokny frontról nem)

:)

2007. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én most leszek 18. 1 éve elék együtt albérletben a párommal, igaz már tudtam főzni, de sok mindent meg kellett még tanulnom.a lényeg, hogy elobb utobb ugy is muszáj lesz.És fozni jo dolog, de ugy ha neked is van kedved hozzá.Amikor nincs kedvem, kinézek vmi olyan receptet, ami biztos ízlene és mindig egy kicsit nehezebbet mint az elozo.1 év alatt elértem, hogy azt mondják, már jobban főzök, mint anyám.Szoval hajrá!Ha nincs kedved meg ne erőltesd előbb- utóbb ugy is késztetést érzel rá.Sok sikert!
2007. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Szia! 16 éves vagyok, és már egyszerűbb dolgokat tudok csinálni! Raguleves, millánó/bolognai, lasange, rántotthús/sajt, rakottkrumpli, krumplipüré, petrezselymeskrumpli, rizs, rizsfelfújt, sütik..
2008. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már gyermek koromban konyhatündér voltam,imádtam segíteni anyunak és persze,hogy azóta szakács lettem.A hugom is így állt hozzá a dolgokhoz,ő a mai napig csak az alapokat tudja és nem is érdekli.Azt szokta mondogatni,őt nemérdekli,majd megveszi a kész kaját a boltban és a családját is ahhoz szoktatja.Ez van.
2008. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Én már 10 éves koromban palacsintát csináltam, 18 éves koromra pedig már bármit megcsinálok a franciakrémestől kezdve a babgulyásig.


18/f

2009. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
10 éves vagyok én főzöm a palacsintát én készítem vacsorát reggelit stb.
2010. dec. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
hát már 10-11évesen illene tudni megcsinálni spaghettit vagy egy krémlevest.
2012. márc. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!