Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 20 főnek ünnepi, de mégis kis...

20 főnek ünnepi, de mégis kis költségvetésű ebéd?

Figyelt kérdés
A kisfiam szülenapját fogjuk ünnepelni hamarosan. 20 fő van a meghívottak listáján. Ebédre jönnek, de nem tudom mi legyen a menü. Főként felnőttekből áll a csapat így valami komolyabbra gondoltam, de drága se egyen. Ötletek?
2012. ápr. 11. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyi főnél amit "általában" szoktak:

Husi-leves (legolcsóbb csirkéből)

Pörkölt (bográcsban) sertés, vagy marha + főtt krumpli

Valami sült, vagy rántott, vagy stefánia, esetleg előre elkészített vegyes hidegtál + rizi-bizi stb.

Süti

Akárhogyan is számolod, ez nem lesz olcsó!

2012. ápr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is ettől féltem, nem úszom meg olcsón :)Mi is ilyesmire gondoltunk!
2012. ápr. 11. 09:57
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem álltok olyan jól anyagilag,akkor minek tartasz egy gyereknek 20 fős ünnepséget? 18 éves kora előtt soha nem tartottunk ekkora banzájt a gyereknek. Iskolás korában vendégeltük meg szerényen a barátait.
2012. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ami olcsóbb megoldás lehet az mondjuk egy gulyás leves. Utána lehetnének hidegtálak. Francia saláta, fasírozott, töltött hús, rántott vagy rakott zöldség.
2012. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csináljatok a kertben bográcsgulyást!
2012. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal komfortosabb, ha húsleves helyett egy finom ragulevest főzöl, akkor nem kell külön még a zöldséget meg a főtt húst mellé tálalnod(és a főtt hús sem megy kárba). Számolj 3 kiló csont nélküli karajt rántott húsnak és legalább 6 kiló krumplit. Legolcsóbb, ha saját magad készítesz mellé egy friss káposztasalátát.(ennyit tudsz spórolni)mert ha üveges savanyúságot veszel, annak az ára a csillagos égben van, míg egy fej káposzta elég 20 főre salátának. (friss fejes saláta biztosan finomabb, de annak kényelmetlen a tálalása, no meg a fogyasztása is, ha többen vagytok) Desszertként a torta mellé még minimum 3 kg süteményt is kalkulálj a költségvetéshez. Az italok mennyiségét biztosan tudod, mert te ismered a vendégeid fogyasztási szokásait. Sok boldogságot kívánok az ünnepeltnek és jó egészséget mindannyiótoknak.
2012. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezeket a "hány százalékban volt hasznos a válasz" ki/mi szabja meg? Pl a bográcsgulyás jó ötlet. Nem írtam, hogy rosszul állnánk, csak nem akarok vagyonokat költeni rá, az ajándéka lett húzós. Minden évben ekkora ebéd van a szülinapjára. Főként családösszetartás céllal. Tavaly grilleztünk.
2012. ápr. 11. 10:26
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem is valami jó sűrű bográcsgulyás lehetne a nyerő friss kenyérrel, esetleg cipóban tálalva. Így kicsit különleges is.
2012. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Cipóban tálalva lesz tökéletes. Eszembe sem jutott, köszi!
2012. ápr. 11. 11:24
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Elnézést, én értettem félre a kérdést. Az én olvasatomban a gulyás nem számít ünnepi ebédnek még akkor sem, ha cipóban tálalják. Még egyszer elnézést és jó bulizást nektek.
2012. ápr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!