Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pár óra múlva jön a barátom...

Pár óra múlva jön a barátom és szeretném meglepni vmi vacsival. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Van azért néhány apróság.

1. Nem vagyok vmi nagy konyhatündér. Mondhatni, hogy nem tudok főzni. Szóval vmi olyat szeretnék, amit egy kezdő is meg tud csinálni, gyorsan kész és finom:)

2. Nem tartok túl sok mindent itthon, csak nagyon nagyon alap dolgok vannak, így el kell mennem bevásárolni is. Viszont csóró egyetemistaként nem tudom rááldozni a teljes havi pénzem:D Úgyhogy lehetőleg olyat ötleteket várok, amit viszonylag gazdaságosan meg lehet úszni:)


2012. márc. 9. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
paprikás krumpli, esetleg egy pörkölt tésztával, rakott krumpli.
2012. márc. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem ezek a bonyolult kategóriába tartoznak:D Ráadásul ezek elég időigényesek, és pár óra múlva itt lesz. Bevásárlással együtt el kellene intéznem addig.

Vmi egyszerű csirkehúsos dolog, salátával vagy ilyesmi?

De azért köszi:D

2012. márc. 9. 18:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Rántott májat, sült krumplival, zöld salival. (Azt tudni kell, hogy a májat csak a tányérban sózzuk!!!) Gondolom, a panírozás nem gond, de azért írom: liszt, felvert tojás, zsemlemorzsa.
2012. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Zacskós leves, vegyél valami tortát a cukrászdából, rendelj pizzát, konzerves kaják. XXI. század-.-
2012. márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3. Köszi az ötletet:)

4. Ismerem én is a 21. század "csodáit", köszönöm. Csak szerintem kicsit hangulatosabb, ha az ember a saját maga által készített dologgal lepi meg a kedvesét.

A kézzel készült dolog vhogy mindig más, mint az, amit az ember megvesz a boltban.

2012. márc. 9. 18:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Baconbe tekert csirkemáj krumplipürével.

A csirkemáj viszonylag olcsó, és valamilyen vékonyra szeletelt bacon kell hozzá. A csirkemájat betekered a baconbe és kb. 20 percre a sütőbe teszed és kész is. A krumplit megfőzöd, összetöröd és margarinnal és tejjel kikevered. Ha ez túl bonyolult akkor rizzsel is tálalhatod. Vegyél zacskós rizst.

2012. márc. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2012. márc. 9. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Ha a zöld-salival nem akarsz időt tölteni csinálj hozzá tartárt.

2 ek tejföl, hozzá 1 ek majonéz, abba kb. 1/4 ek. mustár, cukor + őrölt bors. Jól összekavarod, és készen is van.

2012. márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom mi olyan bonyolult egy paprikás krumpliban, de azt egy 14 éves is meg tudná csinálni.
2012. márc. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A tegnapi vacsi már biztos meg lett. Mit főztél végül?

Legközelebbre egy nagyon egyszerű recept: Vegyél egész csirkét vagy csirkecombot és sütőzacskós fűszerkeveréket. Belerakod a zacsiba a csirkét rászórod a füszerkeveréket és kockára vágott krumplit és raksz mellé. Az egész be a sütőbe. A végén felvágott a zacskót és még egy 5 percig nagy lángon megpiritod az egészet. Finom és szinte lehetetlen elrontani.

2012. márc. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!