Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha belekóstolok főzés közben...

Ha belekóstolok főzés közben az ételbe egy kanállal az illetlenség? Ha igen, akkor hogy kóstolgatják a szakácsok, meg a házi asszonyok az ételt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 20:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"4-es vagyok

Étteremben is van 2 személyes tál,akkor az is egészségtelen?"


Az étteremben a kétszemélyes tálról a saját tányérodba teszed, amit meg akarsz enni, nem a tálból eszed direkt.


A kóstolgatás meg a te módszereddel lehet,hogy nem egészségtelen, de nagyon gusztustalan."


....én meg bedugom a nyelvem apárom szájába, és eg ykádban fürdünk. Ezért atányérjába is beleeszem. Igen, a szájába is :) az én párom nagyon gusztusos. :)


Viszont a fazékba nem nyúlok vissza a nyálas kanállal, ha már kihűlt, mert megronthatja. De ha még forralom, akkor minden további nélkül, hiszen a forralás sterilizál.


Amúgy megesszük egymás kajáját, a nyál jó fertőtlenítő, s a gyerekekkel is úgyis össze-vissza nyaljuk egymást. Viszont a tál ételt órák alatt megronthatja, ezért arra vigyázunk.


Ha nem a családnak főzök, akkor kiveszek egy kis csészealjra, vagy minden kóstoláshoz tiszta kanalat fogok.

2012. márc. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"A kóstolgatás meg a te módszereddel lehet,hogy nem egészségtelen, de nagyon gusztustalan"


Ez a megjegyzésem arra vonatkozott, hogy a 4. szerint a vendégek úgysem látják, hogy beleeszik a lábasban lévö ételbe.


A párjával magánügy. De én ettöl eltekintve magunknak sem szoktam beleenni a tálba. (Ez ugyanaz a logika, hogy egy ebédet - leves, második, stb - egy tányérból, mert úgyis egy helyre megy. Az ilyeneknek össze kellene önteni az ebédet egy tálba és úgy adni elé. Ez ugyanis igy olyan, mint a moslék, külön-külön meg finom. De végül is ez is csak jóérzés kérdése)

2012. márc. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!