Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha belekóstolok főzés közben...

Ha belekóstolok főzés közben az ételbe egy kanállal az illetlenség? Ha igen, akkor hogy kóstolgatják a szakácsok, meg a házi asszonyok az ételt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne illetlenség? De azt a kanalat már "nem illik" visszatenni a fazékba. És ne égesd meg a nyelvedet:)
2012. febr. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetlenség, nyugodtan meg lehet kóstolni. Kiveszel egy tiszta kanállal az ételből, aztán elmosod,ha megint kóstolni akarsz a megmosott tiszta kanállal nyúlsz az ételbe.Ennyi.
2012. febr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jó értem, köszi.
2012. febr. 29. 20:14
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Illetlenség vagy sem,én többször belenyúlok ugyanazzal a kanállal,vagy magával a fakanállal amivel kevergetem,arrl kostolom.

Látni ezt csak párom látja,neki mindegy,hisz eszünk egy tányérból is,megeszi amit meghagyok,és nem finnyás.


A vendég meg ugysem látja :)

2012. febr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget leírták a többiek, a "hogy kóstolják a szakácsok"-ra:

elvileg főtés során többször is kell kóstolni, és ezt úgy tanítják, hogy 2 kanállal. Az egyikkel mindig az ételbe nyúlsz, átöntöd a másikba, amit mindig kóstolásra használsz.


De pl a hígabbakat (levesek) általában tányérból kóstolom. Abba teszek egy keveset, mert a vastag porcelántól, és a nagy felülettől hamarabb kihűl, és értelmesebb mennyiséget is tudok kóstolni. (a tányérból/csészéből csak úgy felhörpintem:))

2012. febr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%

A 4/5-öst NE utánozd! Egészségtelen szokás,főleg a másik tányérjából a maradékot megenni. Nem szeretem a pazarlást,de ez gusztustalan. Tessék keveset szedni egyszerre,akkor nem marad meg. Ha még éhes vagy,akkor szedj másodszorra is. A gyerekeimtől is mindig megkövetelte ezt.

Az ételt én is tiszta kanállal kóstolom,és azza már újra nem nyúlok az ételbe.

2012. febr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Étteremben is van 2 személyes tál,akkor az is egészségtelen?

Lassan 30 év alatt még sosem lett bajunk ettől

2012. febr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindig kanálal kostolok . Ha valaki még megakarja kostolni rajtam kivül tiszta kanalat adok neki.
2012. febr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

"4-es vagyok

Étteremben is van 2 személyes tál,akkor az is egészségtelen?"


Az étteremben a kétszemélyes tálról a saját tányérodba teszed, amit meg akarsz enni, nem a tálból eszed direkt.


A kóstolgatás meg a te módszereddel lehet,hogy nem egészségtelen, de nagyon gusztustalan.

2012. febr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 doboszoli ***** válasza:
100%

A két személyes tálba SOHA nem nyúlunk saját evőeszközzel, mindig van a tálhoz szerviz készlet.

Kóstolásra a két kanalas módszer, a mindig tiszta evőeszköz, vagy a fakanálról a kóstolókanálba csorgatott étel az elfogadott. De azért ne legyünk álszentek, ki nem nyalta még végig a fakanalat, ha a családnak főzött?

Érdekességképpen:

A fondü fogyasztásának éppen a közös tál a lényege, amiből körbeülve mindenki a saját evőeszközét használva mártogat. Bár itt a csapat "válogatott".

2012. márc. 1. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!