Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kenyérre kenhető...

Milyen kenyérre kenhető krémeket ismertek leírnátok az elkészítés módját?

Figyelt kérdés
Már unom a kenyeret és a sonkát, ezért szeretnék újat is kipróbálni, olvastam már neten sokat de egyike se volt jó ízű.

2012. febr. 13. 14:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Zellerkrém: sóval, borssal, szerecsendióval fűszerezed és megpárolod az apró kockákra vágott zellert. Miután megpárolódott, lődd be a víz mennyiségét úgy, hogy kb. a feléig érjen a zellernek, aztán turmixold le. Ízlés szerint tehetsz bele egy kis tejfölt vagy tejszínt.

Nagyon jó még karalábéból és karfiolból is, mást még sajna nem próbáltam. Önmagában kenyérre kenve tökéletes.

2012. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Kolbászkrém. Puha kolbászt/szalámit villával összetörsz és összekevered egy kis tubusos sajtkrémmel. Habár úgy hangzik, mint a szalámis tubusos sajtkrém, ennek sokkal finomabb az íze.


Ennek nem tudom mi a neve, de úgy készül, hogy villával összetöröd a keményre főtt tojást, felvagdalsz egy kis zöldhagymát (ha nincs sima is jó, de akkor apróra kell nagyon vágni) és ezeket összekevered májkrémmel és egy kis vajjal.

2012. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Veszel egy olajos halkonzervet, összetöröd, összekevered majonézzel és apróra vágott hagymával.
2012. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
98%

Főtt tojást apróra darabolsz, majd vajjal, tejföllel, sóval, borssal összeturmixolod.


Apróra vágott (reszelt) vöröshagymát megpirítasz, a ledarált májat beleforgatod, fűszerekkel ízesíted.


Ismerősöm: padlizsánt félbevágva sütőben megsüti, a héját lehúzza és bőr nélküli töpörtővel együtt ledarálja. Sóval, borssal ízesíti. Csavaros tetejű üvegben tárolja.

2012. febr. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Alapkrém:


- 1/2 kg. kenőmájas /finomino elég jó ár/érték arányú/;

- 1/2 kg. margarin /nem tescos, ehhez az nem jó/;

- 1 evőkanál mustár;

- őrölt bors;


összekevered, villával, vagy "robotgéppel", igen jó tud lenni.

Lehet váltogatni:

- apróra vágott hagyma;

- majoranna;

2012. febr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

1 kis rúd párzsit szoktam megdarálni és úgy ízesíteni, mint a tatárbifszteket, fokhagymás piritósra nagyon finom, mindenki szereti nálunk.


Ledarálom a párizsit kis fokhagymával és hagymával, keverek hozzá kis vajat, teszek bele pirospaprikát, őrölt borsot, worchester szószt, ketchupot, mustárt ízlés szerint. Nyers tojás nem megy bele.

2012. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Megfőzöl pár darab tojást, sajtreszelőn lereszeled, adsz hozzá vajat, sót, őrölt borsot, mustárt, snittlinget vagy póréhagymát, esetleg lilahagymát.
2012. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Tepertőkrém is finom, ledarálod, teszel bele őrölt borsot, sót, mustárt, lila hagymát, van aki főtt tojást is ad hozzá.
2012. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

A család kedvence:


Nagylyuku reszelőn lereszelek párizsit és sajtot. Teszek bele apróra kockázott főttojást csmegeuborkát paradicsomot és paprikát. Krémállag eléréséhez tejfölt és mustárt adok hozzá. Sóval és borssal ízesítem.

Ezzel megkenem a szendvicskenyereket és mehet a sütőbe.

Mi nagyon kedveljük és olcsó is.

2012. febr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%
Ezek nekem is jól jöttek, köszi :D
2012. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!