Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Segítség, sürgős! Meg merjem...

Segítség, sürgős! Meg merjem ezt enni, nem leszek beteg? Éhes vagyok!

Figyelt kérdés

Anyám ma krumplipürét készített, de ez is szinte folyik, olyan vizes, nem tudom miért. De nem is ez a baj!

A sült csirke hús szerintem nincs jól átsülve!

Valami csirke hús, ilyen csíkokra vágva.


Hiába sírtam, hogy kicsit még süsse át, mert ez így nem jó lesz.rta, kiabált még vagy 10 percet aztán bevonult aludni.

Nehezíti a helyzetet, hogy apám totál részeg így nem merek lemenni a konyhába, mert ott van! Másrészt nincs is itthon semmi, így nem tudok mást enni!


Annyira éhes vagyok, egész nap nem ettem!


Szerintetek meg merjem enni, vagy mi legyen? Nem tűnik véresnek, olyan fehéres már, de belül kicsit más íze van, olyan furcsa...


Enyhén szólva sincs jó íze, de olyan éhes vagyok! Már megettem párat, de nem tudom, legszívesebben kihánynám, mert félek beteg leszek.


Szerintetek ha már fehéres, világos színű és nem olyan véres, mint nyersen akkor jó? Létezik, hogy már így is jó csak én a jobban átsülthöz vagyok szokva (nem szokta általában sokáig készíteni, nem tudom...)


Ja és nem tudom, hogyan készíti szerintem ez a serpenyős fajta volt, nincs rajta bunda, sima csíkokra van vágva.


Kérlek adjatok tanácsot, szerintetek nem leszek tőle beteg? Teljesen ki vagyok, még egy szendvicset se tudok csinálni, mert apám ott van és nincs is itthon zsömle sem. De így meg nem fogok tudni aludni, 11 óra óta majd éhen halok már. :(


2012. febr. 11. 21:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Megettem valamennyit, épp most készültem befejezni. Másfél órát ültem felette...


Amúgy kicsit vicces (na jó annyira azért nem), mert lehet tényleg hányni fogok. :D

Készítek olyan gyümölcsös porteát, hátha attól kicsit jobb lesz. Szerintem csak az zavar, hogy még érzem a számban az ízét, mert komolyabb hányingerem sincs, csak úgy közelít a dolog...


Köszi, hogy segítettetek. Remélem holnap nem kell kiírnom újabb, hasonló kérdést. :) :-=

Amúgy főznék én magamnak szívesen (ha tudnék főzni), csak anyámék napközben mindig a konyhában ülnek le, mert az amolyan nappali helység is nálunk. És mindig útban vagyok, meg le is ordít apám, hogy nem tud miattam cigizni (mert kérem, hogy legalább még ott vagyok néhány percig ne gyújtson rá) úgyhogy ha itthon vannak épphogy a mosdóba kiszaladok gyorsan a szobámból.

2012. febr. 11. 22:35
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
minden esetre vigyél be a szobádba pár szelet kenyeret a biztonság kedvéért :D
2012. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Szereztem egy doboz tejet, ha nagyon éhes leszek később megiszom azt :)


Várjatok, új fejlemény van! Az előbb ugye vittem ki a tányért és láttam, hogy nincs bezárva az ajtó. Gondoltam megnézem szüleim alszanak-e már (ugye anyám már ment lefeküdni, részben azért is nem foglalkozott a vacsorámmal tovább) vagy megkérdezem miért nincs bezárva éjszakára. Erre már anyám sincs az ágyában!

Biztos vissza lement inni vagy kitudja... megáll az ész!!!

Mindegy, bár rémesen fáj a hasam remélem hamarosan sikerül aludnom és véget ér végre ez a nap.

Csak azt nem értem, minek szül az ilyen gyereket...

2012. febr. 11. 23:24
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

Remelem, megered a holnapot! Es renmelem, utana komolyan atgondolod, mit tehetsz!

Elöször azt hittem, meg altalanos iskolas vagy, es mar akartam irni, hogy en is hasonloan eltem, söt, ilyen körülmenyek között tanultam meg könyvböl az agykontrollt, es ami nem volt egyszerü: meditalni, azaz nyugodt pillanatokat keresni, amikor elöre nem kiszamithato, hogy a követketö nyugodt lesz-e, es akar az ejszaka közepen is mikor "robban" a nyugalom. Szoval mar akartam irni a javaslataimat, hogy lehet tulelni...

Csodalkozom, h a dohanyzason vacilalsz ilyen csaladban. Bar igaz, nalunk is mindig vitatema volt (anyu+apu is dohanyzott), de azzal el volt intezve, hogy nekem kellett ott alkalmazkodni, nem hogy kerhettem volna, h elöttem ne dohanyozzanak... Anyunak az etel keverese közben, takaritas, öltözködes közben is logott a cigi a szajabol, pedig ö kevesebbet szivott, mint apu napi 3 doboza... es azt sem ertem, hogy egy full alkeszt hogy tudsz megkerni, hogy ne dohanyozzon? Nem is erti a szavaidat!

Szoval epp irni akartam a javaslataimat, amikor irod, h nagykoru vagy! Es majd ismerössel indulsz akarhova... külföld...

Ne haragudj, de ezek a tervek ugy hangzanak, mintha ezer eve tologatnad. Ismerösre varsz? Mas kibuvo? Szoval szedd össze magadat!

Nem mondtam, h egyszerü, de ez a feladatod, vallald a felelösseget es vedd kezedbe a dolgaidat! Lasd meg a szüleidben az embert, akik nem oldottak meg (amit meg te sem vettel a kezedbe, eddig tologattal - es ki tudja meddig fogod meg...?), anyukadban azt, aki ilyen körülmenyek között nem csoda, h nem kepes meghallgatni csak kiabal, szoval nehezebb, mint azoknak akiknek "sima" a gyerekkoruk, de keresd bennük a jot, a szerethetöt, amit köszönhetsz nekik. Es itt pont, tedd rendbe az eletedet, vedd a kezedbe!

Amig ott kenyszerülsz velük lakni, addig is termeszetesen keszülj fel ilyen esetekre, legyen ennivalod "fent", haztartasi keksz vagy barmi. Itt kezdödik a felelösseg, mert ugye nem az elsö iylen eset, h apad reszeg es nem tudsz lemenni???


ui.: Ha kerdesed van, szivesen valaszolok...

2012. febr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó, azért egy kicsit lehetnél vele kedvesebb is, még ha jót is akarsz a tanácsokkal.
2012. febr. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is spájzolj be odafenn magadnak olyan kajákat amik elállnak sokáig. Pl.keksz dobozban. Bontatlan dobozos tej,puffasztott rizs,stb.
2012. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bocsanat, hogy nem voltam eleg kedves.

Remelem, elsz es ma tudtal rendesen enni!

00:39

2012. febr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Elnézést, nem tudtam hamarabb válaszolni...


# 14/17 Időpont tegnapelőtt 00:39

"nyugodt pillanatokat keresni, amikor elöre nem kiszamithato, hogy a követketö nyugodt lesz-e, " Na ez az! Pontosan erről szól az egész életem kiskorom óta.

Érdekelne, hogyan sikerült ezt megoldanod mert én már évek óta nyugtatókat szedek + a szívemre, vérnyomásomra gyógyszert, de így is aggaszt, hogy túl stresszes vagyok és hová fog vezetni mindez. :S

A dohányzás... hát én is évek óta ordítoztam velük, hogy legalább ne fújja apám direkt a képembe a füstöt. Szóval kb. 10 év alatt sikerült ezt elérni... Persze így is cigizik a házban és sajnos anyámtól pár méterre a konyhában, így ő is szívja a füstöt. Mondjuk neki is hiába beszélek, hogy ne engedje a dohányzást a házban... na de mindegy, nem idegesítem magam.

Igazából annyiban van "szerencsém", hogy amikor már részeg akkor nem dohányzik. Mert ugye olyankor vagy a sörös üveg/doboz van a szájában, vagy fekszik az asztalra borulva. Ilyen állapotban már csak ritkán szív el egy-egy szálat.

Másrészről mivel már úgy köhögök, mint apám aki kb. 30 éve dohányzik, ha előttem cigizik torkom szakadtából ordítok, hogy nem vagyok hajlandó megdögleni miatta és így egy kis ideig nem gyújt rá. (Természetesen ilyenkor minden 10. másodperben elkezdi, hogy miattam már rá sem gyújthat és elmond mindennek...)


"Ne haragudj, de ezek a tervek ugy hangzanak, mintha ezer eve tologatnad. Ismerösre varsz? Mas kibuvo? Szoval szedd össze magadat! " Igazából csak nemrég döntöttem el.

Miért, egyedül vágjak neki ráadásul gyenge nyelvtudással? Pénzünk semmi, szóval tanulni nem tudok, hiába szeretnék. Szóval eléggé patt helyzet szerintem.


Igen, próbálok felkészülni. És nem csak ennivalóval. Gyakorlatilag próbálok egyre önállóbb lenni, hogy hamarosan elindulhassak külföldre vagy változtathassak. De az a baj, hogy szinte minden nap van valami, így gyakorlatilag hetek telnek el úgy, hogy nincs egy nyugodt percem, vagy düh- vagy pánikrohamom van. Tekinthetjük ezt is egyfajta kifogásnak, de sajnos nekem ez így sok. Annyira kizökkent, hogy nem tudok gyorsabban haladni a tervezéssel, csak kis lépésekben.


Köszönöm a többi válaszadónak is a hozzászólást.

2012. febr. 14. 22:37
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia! Közben rajöttem, h hiaba "okoskodok", hiaba irom le, en hogyan kecmeregtem ki belöle, mert ahogy minden ember sajat egyeniseg, ugy lehet, h a megoldas is mas. Mindannyian mas-mas feladatokkal születtünk a vilagra, megha van is közös benne, nem biztos, hogy ugyanaz az ut a helyes, igy felesleges annyira reszletezni az en dolgomat. Egy a biztos: hasonlosag van es a feladatat mindenkinek maganak kell megoldani.


Nos, nem szedtem sem nyugtatot, sem mast. Nyugtatot anyam akart rameröltetni (kb 10 evesen), de nem szedtem be, vagy amikor nem latta, kiköptem. Mert tudtam, h karos. (Koran lettem felnött emiatt tudtam.) A vernyomasom inkabb alacsonyabb volt - inkabb rosszulleteim voltak emiatt, igy lehetseges, h ha Te az egyik veglet vagy, en a masik voltam a dolgokra reagalasban (Persze en is lazadoztam, de azt hiszem, jobban feladtam, es ez vezetett e tünetekhez.)


Ezzel kapcs. javasolnam utananezni a betegsegek lelki okainak! Gyogyulasnal a testi es lelki szinttel is erdemes foglalkozni sztem. Nekem ugy tünik, hogy tul sok agresszio, mergelödes, harag okozza a vernyomaspr-t, a sziv pedig - a neveben is benne van - tulsagosan a szivedre veszed, tulsagosan felveszed. Ezen a hozzaallason javasolnam valtoztatni, de elöbb pontosan nezz utana!

Ha megengeded, felhivom a figyelmedet a torok betegsegeire, ehhez is vezethet lelki okok miatt ez a kiabalas...stb. (Ha magadba nyomod el, akkor meg mas betegseghez, tehat ezt meg kell tanulni ugy kezelni, h elengeded.)


A dohanyzas temaban ugy tünik, lesüllyedsz a szintjere es hozza hasonlo modon oldod meg: üvöltözöl, tehat "ki az erösebb" jatszma. Kerdesem: mihez vezet? Nem voltam ebben a helyzetben (nalunk: mert "amig az en kenyeremet eszed/en hazamban laksz...", tehat esely sem volt, masreszt ha üvöltöttem, a szüleim ajanlottak a dilihazba bevitetni, mert szerintük ideges gyerek nincs csak bolond), szoval csak feltetelezem, hogy ujra es ujra el kell kezdeni üvöltözni, h elerd amit akarsz, ez az egesz pedig leszivja az energiadat. Idönkent persze üvöltöztem (mas csaladi okok), nekem is leszivta. Es ez is betegseghez vezet.

Idövel, tajekozodva az elet melyebb ertelmeröl, elfogadtam magamban, hogy igen, tenyleg az ö hazuk, en meg ezt a sorsot valasztottam - különben hogyan kerültem volna pont ide?

Mergelödessel pedig föleg magadnak artassz - gondolj arra is, nem jobb lenne inkabb elengedni a merget, csak miattad, csak erted? A harag örveny termeszetü (Popper Peter mondta igy), igy magadban nagyobb lesz, a masikra nagyobb megy at, majd ö visszadobja...stb... es valahol, valakinel (v mindenkinel) betegseghez vezethet...


Nekem a spiritualis ut segitett, ami tudom, nem tul nepszerü, de ha belemesz, megismered (nem fanatikus, szelsöseges vallasokba, dolgokba, ufok meg ilyenek, hanem eszervekkel erthetö dolgokba), akkor egyre inkabb elöbbre juthatsz. Filozofikus idezetek is erdekeltek, ilyen tipusu vagyok, ezeken a regi bölcsessegeken elgondolkodtam es amit el tudtam fogadni, elfogadtam, ez elöbbre is vitt. Agykontrollt nagyon tudnam javasolni, mert ezzel magad teszel magadert, de ezt tenyleg jobb akkor, ha elörelathatoan csend lesz, mert ebben az allapotban (alfaban) 20-25-ször erösebb a gondolatok hatasa! (Tanfolyam nagyon fellenditheti a sikeresseget, a tanf arabol kedvezmenyt is lehet kapni.) Persze amikor dolgoznak, vagy nyaron kint a kertben, esetleg strandon akadt azert alkalom. Emellett "reckiroztam", igy gyakran törte meg az agykontrollozasomat egy-egy kirobbano vita, hangzavar, egyeb - mit mondjak? (Ez vszinüleg visszavetett.)


A szervezet öngyogyito, igy higyj magadban, sikerülni fog akar spontan is! Nyugtatot erre hivatkozva "inteztem el magamban", tudtam, ha öngyogyito, akkor anelkül is jobb lesz, ha elmulik az erzes. Termeszetes szerek (minden mertekkel), pl. elalvas elött citromfü-tea, mezes tej, kamilla tea.

Persze, ha orvos irta fel a nyugtatot, nem tudok hozzaszolni (engem nem vittek egyszerüen orvoshoz, igy nem volt diagnozis). Panikbetegseggel kapcs. az ujkorklub.hu-t ajanlom, akinek iroja maga is az volt, celja nekik segiteni, es biztos, h a nyugtato temahoz is hozza tud szolni.


Az energiaknak, aura utananezni javasolnam. Amiröl irtal, sztem, a csaladon belül egy harc az energiakert. Bach viragterapia lassan, de segithet visszanyerni az energiakat, a termeszet erejeböl. Homeopatias szer ha van? A vegsö cel, h megtanuld a szituaciokat kezelni, ezek az energiak szintjen hozzasegithetnek. Bioenergetikus foglalkozik az energiakkal. Ha ilyenekbe nem hiszel, akkor elöször olvasgasd, ismerkedj a temaval, es majd meglatod. Ha nem erdekel, hagyd. Csak keresd mindig, mit tehetsz, hogyan teheted a magad helyzetet jobba. Ha egy ut nem müködik, probalj ki egy masikat, ennyi az egesz! Legyen kitüzött celod, ez vezessen! (Javasolnam Brian Tracy anyagait.) Jelölj ki idöpontokat, pl. 1 honapon belül mit akarsz, 1 even, 3, 5, 10 even belül...stb elerni es ehhez tartsd magad!

Amugy amikor elköltöztem, nekem hatalmas energiak szabadultak fel (meg ket 8oras munkahely mellett is, mert igy tudtam fizetni), tehat vszinü erre szamithatsz.


"nyugodt pillanatokat keresni, amikor elöre nem kiszamithato...Érdekelne, hogyan sikerült ezt megoldanod"

Mi a legjobb, amit tehetsz? Amugy is javasolnam a hasonlo kerdö modban gondolkodast, nos ez a kerdes gyakran felmerül. Ha megteszed, ami a töled telhetö legjobb, akkor fogadd el, hogy most megtetted, rendben. (Persze nem ment mindig ilyen egyszerüen, idövel jöttem ra.)

Azt is gondold at, hanyan vannak nalad rosszabb helyzetben, ez segithet kikecmeregni az önsajnalat halojabol. (Az jutott eszembe, h pl. nalunk tök reszegen is ragyujtott, kiesett a cigi a kezeböl es hasonlok, anyu attol tartott, mikor gyujtja fel a hazat, ill. mikor robbanik a gazpalack, mindig figyelni minden mozdulatat...stb.)



"Miért, egyedül vágjak neki ráadásul gyenge nyelvtudással? Pénzünk semmi, szóval tanulni nem tudok, hiába szeretnék. Szóval eléggé patt helyzet szerintem."

Akar egyedül es gyenge nyelvtudassal, miert ne? Mit veszithetnel?

(Van 1 ismerösöm, aki nulla nyelvtudassal ment Londonba.) Tanulas sokkal nehezebb, ha magadtol allsz neki könyvböl, plane ilyen környezetben, de vigasztaljon, h megtette mar mas is. (Elöször en is igy kezdtem nyelvet tanulni, biztos vagyunk meg jonehanyan.) "Ami nem öl meg, az megerösit." Olvass, nezz masok sikereiröl, masok hogyan csinaltak. Agykontrollban olvasni agykontrollos sikereket, es hiresek eletrajzait is direkt kerestem, elolvastam, minden kis apro reszletben azt kerestem, ök hogy csinaltak.

A dühböl latszik, h van ott neked energiad, amit hasznosra, a javadra is tudsz forditani! Kommunikacio nagyon fontos: eröszakmentes kommunikacio temaban javasolnek utananezni!


"Tekinthetjük ezt is egyfajta kifogásnak, de sajnos nekem ez így sok." Megertelek. Keress segitseget, akik ezzel foglalkoznak es oldalakat, ami feltölt. A meditacio, chi kung gyakorlatok, sport feltöltenek.

Tudom, h amiket irtam (en többször is elolvasom, amit nem tettem magamban belül teljesen a magameva), ez igy egyszerre sok (es sokretü is), nekem is az volt leirni is. Csinald a Te ütemedben, csak mindig lasd magad elött az alagut veget, es ne allj meg, ne ess vissza, csak elöre haladj!! A jol atgondolt es kijelölt cel lebegjen a szemed elött! :)

Sok sikert!


00:39

2012. febr. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!