Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rendes főzött kávét vagy...

Rendes főzött kávét vagy instant kávéport használjak ehez a tortakrémhez?

Figyelt kérdés

Szóval főzős vanillia pudingból szeretném csinálni a krémet, ahogy rá van írva hogy csak 4dltej+ vaj+ tojássárgája.

Ezt szeretném kávéval ízesíteni, csak azt nem tudom hogy amikor főzöm keverjek bele 1-2 kávés aná instant kávé port, vagy a tej egy részét (nem tudom talán fél dl vagy nem tudom menyit kéne) helyettesítsem rendes főzött kávéval?


2012. jan. 19. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
rendes kávé . jobban kijön a krémbe az aromája..
2012. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

vagy vagy, mindkét megoldás jó

én mindig csinálok egy tömény instat "koncentrátumot", azaz kevés forró vízben jó sok port oldok fel és ezzel ízesítem a krémet, a főzött kávét nem pazarlom, úgy se érezni a különbséget, azt inkább megiszom :)

2012. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. jan. 19. 11:10
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem pazarolnám a lefőzött kávét, az instant kávéból készülő koncentrátum jobb, de vedd figyelembe a folyadékmennyiségnél, mert egy krémet könnyű elhígítani, és akkor már nem biztos, hogy jó lesz arra, amire használni szeretnét. Szerintem a tejet is csökkentheted még fél dl.-rel.
2012. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.

És ha nem koncentrátumot csinálok hanem a tejbe amibe főzöm a pudingot, közvetlenül teszem bele az instant kávé port, az úgy nem jó?

Tortába lenne.

2012. jan. 19. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem, tökéletes. Jól gondoltad. Pl. Ha nagyon csoki pudingot akarok főzni krémnek, akkor eleve kakaós tejbe teszem a csokipudingport (amit természetesen tejjel kevertem ki előtte), és ha kihűlt, a porcukros vajat/margarint hozzákeverem, esetleg még plusz olvasztott csokit is. Szóval a tejbe beleteheted az insztant kávéport, és abba a többit tovább, ahogy szoktad.
2012. jan. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi végül úgy csináltam hogy a 4dl tejből csináltam egy erősebb kávét instant kávéból, és abba főztem meg a pudingot.

Finom lett! :)

2012. jan. 20. 23:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!