Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van aki kaprosan készíti a...

Van aki kaprosan készíti a töltöttkáposztát? Kaptam egy jó adag töltöttkáposztát, de látom benne, és érzem az illatán, hogy kapros.

Figyelt kérdés
Nincs bajom a kaporral, de én nem szoktam a töltöttkáposztába tenni.
2012. jan. 1. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Még nem hallottam róla ..
2012. jan. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, mi szoktuk:)
2012. jan. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 doboszoli ***** válasza:

Töltöttet még nem, de húsosat szoktam így készíteni.

Édes káposztából, friss,(nem füstölt) húsból, rengeteg paprikával, paradicsommal, és a végén rengeteg kaporral elkevert tejföllel tuningolom.

Új íz, finom.

2012. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, mindenképpen el fog fogyni, csak nekem fura volt a kapor.

ezt a nyári paradicsomos húsos káposztát, megjegyezném, ha egy kicsit részletesebb lenne a recept:))

ha nem fárasztó, és ha nem is az új év első napján, de egyszer leírhatnád bővebben is...:)

Üdv és BÚÉK mindenkinek!!!

2012. jan. 1. 19:06
 5/8 doboszoli ***** válasza:

Nagyon szívesen!

A recept Szamosi Feri Venesz-díjas szakács barátomtól való, aki ha meglátogatott bennünket a Mátra alján, nemi borok mellett mindig hozott valami újdonságot, hoz máig is, így Szamosi-féle kapros káposzta néven vonult be a helyi gasztronómiába. Nos:

A szokásos módon sertéspörköltet készítünk, egy kicsit hosszabb lével a szokásosnál, és némileg túl fűszerezve.

Közben, friss káposztát durvára vágunk, és füstölt szalonna zsírján,(a pörcöt benne hagyva)bőséges zöldpaprikával, lehéjazott, kockára vágott paradicsommal, sóval, borssal félpuhára pároljuk. Víz nem kell alá.

Ezt összeöntjük a félkész pörkölttel, és puhára főzzük.

Mennyiségtől függően egy-két nagy pohár jóféle tejfölbe

belekeverünk jó sok friss, megvágott kaporlevelet, és hozzákeverjük az ételünkhöz, kiforraljuk, friss kenyérrel tálaljuk. Liszt nem kell bele.

Kiváló félkönnyű nyári étel, a tejföl ellenére jól csúszik rá a rizling.

Eddig bárhol főztem társaságnak, visszatapsolták a következő alkalomra is. Szívesen ajánlom!

Köszönjük Feri Bátyám!

2012. jan. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én meg köszönöm Neked Zoli öcsém, nagyon kedves vagy, hogy megosztottad velem/velünk ezt a kiválónak tűnő

káposztás ételt. sejtettem, hogy nem sima paradicsomoskáposztáról lehet szó, mert úgy rémlik, hogy Te azt nem szereted:)

Mégegyszer nagyon köszönöm.

-Tudodki-

2012. jan. 2. 07:03
 7/8 doboszoli ***** válasza:
Tudom, és szívesen tettem!
2012. jan. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:)))
2012. jan. 2. 09:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!