Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kemény mézeskalácsból milyen...

Kemény mézeskalácsból milyen sütit lehet csinálni? Szerintem már Karácsonyig nem puhul vissza!

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatsz belőle olyasmit, mint a kókuszgolyó. 50 dkg mézeskalácsot ledarálsz, 10 dkg puha margarinnal, 1 púpos evőkanál kakaóporral, 2 evőkanál baracklekvárral, szükség szerint még porcukorral (ha nem lenne elég édes), és annyi tejjel összegyúrod, hogy jól formázható masszát kapj. Golyókká formálod, és kókuszreszelékben vagy csokidarában, vagy akár darált dióban / mogyoróban meghempergeted.
2011. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mielőtt csinálsz valamit belőle, próbáld meg azt, hogy jól zárható dobozba teszed(ne tegyél bele szalvétát) és vízpermetezővel (amit vasaláshoz szoktunk használni)langyos vizet spriccelsz rá, utána visszazárod a fedelét. Néhány órát hagyod állni. Ez nekem néha segített.(azóta már jó receptem van és rögtön sütés után puha a kalács)
2011. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Puhításra:

Jól záródó fémdobozba rakd a mézeskalácsokat, és rakj mellé egy-két negyed almát úgy, hogy azért ne érjenek egymáshoz. Pár nap és puha.


Kemény:

Én főleg karácsony után szoktam azt csinálni, amikor már a kutya sem kéri a mézeskalácsot, hogy egy üvegedénybe lerakom, vaníliapudingot rá, újabb réteg kalács, vaníliapuding. Másnapra nagyon finom.

2011. dec. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! :D
2011. dec. 20. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!