Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy a fahéjas csigát?

Hogy a fahéjas csigát?

Figyelt kérdés

Akiknek elektromos sütője van:

a fahéjas csigát(kelt tésztát), hány fokon, mennyi ideig és melyik soron sütitek? mert ha sütési táblázat szerint sütöm megszárad a teteje, kemény lesz:(

de a muffinnal is így vagyok.az még egyszer sem sikerült:(

nem légkeveréses a sütőm.


válaszokat köszönöm!


2011. nov. 11. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én középre teszem, és 180 fokon sütöm alsó-felső sütéssel. A csigák sütési ideje nálam kb. 15 perc. A muffin kb. 20 perc.
2011. nov. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Muffint nem tudom, de a csigakat (kakaos, dios, vanilias) en is kozepesre teszem, kb 15-18 perc, de mielott kiveszem, nyakon ontom oket egy par kanalnyi vanilia-cukros-tejjel (mindegyik csigara kb 2-3 kanalnyi, csoros poharbol locsolom) es utana visszatolom a sutobe meg 2 percre (akkor mar el van zarva a suto, de az elektromos suto sokaig tartja a meleget).
2011. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nekem még ilyen sincs, hogy alsó-felső láng. körívben megy a láng és négy fokozaton. a legmagasabbon kezdem

a sütést, a tepsit a középre helyezett rácsra teszem.

10 perc múlva visszaveszem közepesre és még sütöm kb 20 percet.

a kakaós csigát (kelt ) és a muffinjaimat is így sütöm.

2011. nov. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja , de bocsánat a kelt kakaós csigát hideg sütőben kezdem a , a muffint előmelegítettbe. a többi stimmel:)
2011. nov. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én mindent 180 fokon kezdek sütni, ahol kell, félidőben lejjebb veszem 160 fokra.

középen sütöm, előmelegített sütőben. kb.25-30percig.

2011. nov. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget, én soha nem középen sütöttem, lehet az volt a baj:) a sütési táblázatom a legalsóra írja:O a pizzát viszont ott sütöm és az jó. no mindegy! köszi mégegyszer!
2011. nov. 11. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is középre teszem, alsó "lánggal", 180 fok-on. Aztán amikor illata van már (kb 10 perc elteltével), felsőlángra teszem és lejjebb veszem kb 160 fokra. ?ég 5-10 perc, s kész.

Mindig előmelegített sütőben sütöm. Muffint hasonlóan, de ott tűpróbát is használok.

2011. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!