Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főtt tojás mikróban?

Főtt tojás mikróban?

Figyelt kérdés
Most akkor felrobban vagy nem? vagy hogy kell csinálni, hogy ne robbanjon fel ?:O
2011. szept. 25. 07:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Stimmel, az utóbbira gondoltam, mint tojásfőző alkalmatosság.
2011. okt. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
És olyat lehet venni akár egy százasban is ?:D
2011. okt. 8. 18:22
 13/19 anonim válasza:
Elég a tojás héját egy kicsit megrepeszteni, és nem fog felrobbanni.Vagy egy tűvel szúrni rá egy lyukat.
2011. okt. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Nehogy kipróbáld úgy hogy csak megszúrod vagy egy kicsit feltöröd a héját! Ma reggel anyu tojást főzött de még lágy volt a sárgája, félig fel volt törve, meg le is jött egy kicsi fehérje, úgyhogy gondoltuk minden oké lesz, beraktuk a mikróba, nem volt semmi baj. Kivettük, 3-at beleszúrtam, hogy megfőtt-e, pár másodperc múlva szétrobbant az ebédlőben és egy jó órán át takarítottunk utána :D És megbarnult a belseje...
2014. máj. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sose gondoltam volna, hogy mikróban képesek emberek tojást főzni, nikor a tűzhelyen megvan 5 perc alatt, és nem megy bele sugárzás sem.
2015. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Sose gondoltam volna, hogy mikróban képesek emberek tojást főzni, nikor a tűzhelyen megvan 5 perc alatt, és nem megy bele sugárzás sem."


két apróság. Negyed annyi energiát használsz a mikróval, mint a gázon. És tized annyi vizet.

Milyen sugárzásról beszélsz? A mikro nem atomerőmű.

Magas frekvenciájú elektromágneses hullámokat gerjeszt...

2017. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A különböző anyagok nem egyformán nyelik el a mikrohullámokat, tehát eltérő mértékben és sebességgel melegszenek fel. Például főtt tojás melegítése esetén a tojás sárgája jobban melegszik, mint a fehérje, ezért még a félbevágott tojás is felrobbanhat. (meg kell szúrni a sárgáját sütés előtt)



A mikrosütőből kivett étel nem „sugároz”, a mikrohullámok nem maradnak benne az ételben.

2017. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
én csináltam már mikróban..és 3 perc alatt kész lett kb és nem durrant fel.megettem :D
2017. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 jucus1 válasza:

A mikrohullámú sütőben nem megsül a tojás, hanem megfől, szóval beleütsz 3 tojást egy mikrózható tálba és tükörtojásnak kinéző főtt tojás lesz az eredmény!

[link]

2022. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!