Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyérsütőben sütött 1 kilós...

Kenyérsütőben sütött 1 kilós alapkenyér mennyivel jön ki olcsóbban, mintha ugyanazt megvenném a boltban?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem jön ki olcsóbban, sőt a speciális e sütőkbe való liszt ára sokkal drágább mint a hagyományos sima liszt.

( a METRO árúházláncban ill. a nagyobb markettekben kapható)+ a felhasznált elektromos energia ára.

2009. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jössz ki olcsóbban, de legalább tudod, hogy mi van a kenyeredben.
2009. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

egy kiló liszt 100 ft.

Egy kenyérhez mondjuk 75 dekáshoz 50 ft, víz ingyen élesztő 20 ft áram 60 ft. összesen 130 Ft, akkor egy kiló az 175 Ft. Barna lisztből 200 Ft/ kg. De nálunk az legalább 380/kg a pékségben. A tesco árral nem tudsz versenyezni, viszont nincs benne egérfarok, és nem kell fél órát a vásárlásra szánnod. A magos, hagymás, barna, fűszeres, vagyis extrás kenyereknél viszont már megtakaríthatsz, úgy feléből kijössz a pék árának. Ha dagasztassz vele tésztát kiflihez zsemléhez buktához csigához, pizzához, azzal behozod az egész heti nyereséget, ezek nagyon megérik. Én könnyebben hozzáfogok, ha csak kiveszem a kész tésztát agépből, és csak formázni sütni kell, ha az egész pacsmagolás rám várna, ritkán fognék hozzá. Így másod-harmad naponként sütök valamit tízóraira.

2009. ápr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A számolásból lemaradt a kenyérsütő gép beszerzési árának egy kenyérre jutó része, és amit mindig nem számolnak az emberek: a saját ráfordított munkaidejük.

Szimplán anyagilag nem éri meg, de mást kapsz a pénzedért, és az miatt már megérheti.

2009. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem jössz ki olcsobban:D nalunk mar 200forint majdnem egy kilo liszt,szoval akk ehez szamoljuk meg a sütöport,vagy elesztot...satobbi. szoval:DDmax tudodmivan benne:)
2009. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri! Nekem sokkal olcsóbban jön ki, mert egy 680-750 g-os kész kenyérhez csak 400 g lisztet kell használnom (+ 1 cs. élesztőt (70 Ft), 1 tojást, fél csésze tejet és 2 ek. margarint).

én nem sima, hanem Graham-kenyeret sütök, kizárólag Graham-lisztből. Ennek kilója 180 Ft körül van. Max. 300 Ft-ból megsütök két és fél adag (1800 grammos) kenyeret, és úgy ízesítem, ahogy akarom. Emellett semmi művacak nincs benne, és maximálisan teljes kiőrlésű lisztből készül. (Nem színezékkel, nem teljes kiőrlésű liszttel dúsítva... ahogy a bolti kenyereken van a beetető szöveg...)

2009. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!