Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Körtéből milyen sütiket, vagy...

Körtéből milyen sütiket, vagy kajákat lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Írnátok pár receptet, amit már kipróbáltatok, vagy tudjátok, hogy jó és egyszerűen elkészíthető is?
2011. aug. 4. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sült húsokhoz sokszor hallottam már,hogy ketté vágják a körtét,megszórják cukorral és sütőben rákaramelizálják.Hát őszintén,én nem mertem még kipróbálni :D
2011. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a finom körte a csokival nagyon passzol. én már csináltam

körtés-fahéjas-csokis muffint is. nagyon finom.

de láttam már a tv-ben fűszeresen megpárolt, kihűtött körtét csokival leöntve is.úgy is finom lehet.

sültek mellé is finom a körtekompót.

2011. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Körtés csirkemell


Csirkemellet felkockázod, olajon megpirítod. A kockára vágott körtét hozzáadod, kicsit együtt pirítod, felöntöd tejszínnel, és belemorzsolsz 10 dkg márványsajtot. Só bors mehet bele. Rizzsel tálalva isteni finom.


Férjem nem szereti a gyümölcsös húsokat, ezt az egyet imádja.

2011. aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
pálinkát
2011. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Muffinba vele!

Én legalábbis kikísérleteznék egy almás-körtés muffint, vagy csak körtéset magában. Főleg, ha puhábbak.

Ha keményebbek, akkor darabold fel őket és olvasztott csokoládéba, karamellbe mártogasd, forgasd bele a darabkákat. (Aztán még belehempergőzhet némi darált dióba, mogyoróba, mi van otthon...)

A kefíres kevert tésztás süteményben is isteni a körte. :)

2011. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kompót :))
2011. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!