Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon szeretem a fornetti...

Nagyon szeretem a fornetti májas kockát, hasonló ízű töltelék receptje valakinek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az egy sima májkrém fellazítva
2011. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

igen:) fél kiló csirkamájat megmosol, lecsöpögteted.

zsíron egy fej közepes hagymát dinsztelj meg, tedd rá a májat és saját levében párold, addig, míg megpuhul, és vér

már nem jön belőle. só, bors, majoranna, és egy kis pirospaprika mehet bele. közben főzzél meg 2-3 tojást keményre.

ledarálod először a májat, utána a tojásokat. ehhet teszel még mustárt, és annyi tejfölt, hogy kenhető legyen.

ha tésztába akarod tenni, hagy egy kicsit keményebbre.

leveles tésztát kiengeden szobahőn, vékonyra kinyújtod, és

és kb 5x5-ös kockákra vágod.

ebbe teszel az egyik felére a májpástétomból, a másik felét ráhajod és kissé lenyomkodod a szélét. háromszögre is hajthatod.

tetejét tojással megkened és szép aranysárgára sütöd.

nem kell sok idő neki, a máj már kész, csak a tésztának kell szép levelesre sülnie.

ha marad a májból, friss kenyérrel vagy pirítóssal is isteni.

2011. jún. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez nagyon finom kedves előző,de semmi köze a fornetti töltelékhez
2011. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jól hangzik,de abban nincs tojás szerintem,de kipróbálom csak tojás nélkül.Köszönöm
2011. jún. 27. 11:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én nem állítottam, hogy Fornetti töltelék:) és a kérdés is úgy szólt, hogy "hasonló ízű":))
2011. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez csak annyiban hasonló, hogy máj is van benne. QA fornetti az tényleg sima bóti májrém, talán egy kis tejföllel, vagy vajrémmel lazítva.
2011. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gond egy szál sem, én csak jobbat ajánlottam:))
2011. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!