Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » írnátok nekem jól bevált...

írnátok nekem jól bevált gyors és egyszerű sütirecepteket?

Figyelt kérdés
nagyon megköszönném :) meg akarom lepni anyukámat :))
2011. jún. 23. 12:28
 1/8 anonim válasza:
100%
2011. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

poharas sütik nagyon egyszerűek. Én így készítem:


1 kis doboz natúr vagy gyümölcsös joghurt / kefir / tejföl (bármelyik jó hozzá)

1 egész tojás

1 pohár kristálycukor

fél pohár olaj

2 pohár liszt

fél csomag sütőpor


Mindent a joghurtos / kefires / tejfölös pohárral kell mérni!


Egy tálban mindent jól összekeversz, kivajazott, kilisztezett vagy sütőpapírral bélelt közepes méretű tepsibe öntöd a tésztát, és előmelegített sütőben (180 fok) megsütöd kb. 35-40 perc alatt (szúrj bele egy fogpiszkálót, ha nem ragad, akkor kész).


Tejjel is csinálhatod joghurt / kefir / tejföl helyett, akkor vegyél elő egy 2 decis poharat és azzal mérj ki mindent. Sokféleképpen variálhatod a sütit. Miután tepsibe öntötted, dobálhatsz bele bármilyen gyümölcsöt, a tésztát ízesítheted kevés fahéjjal, kakaóval, keverhetsz bele durvára vágott diót, fél pohár liszt helyett tehetsz bele kókuszreszeléket stb.

2011. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 pohár (kisméretű) natúr joghurt, plusz ezzel a pohárral mérve:

2,5 pohár liszt

1 pohár cukor

3/4 pohár étolaj

2 egész tojás

1 tasak sütőpor

1 tasak vaníliás cukor

1 citrom reszelt héja (ki is maradhat, enélkül is finom)


Ez az alaptészta, csak össze kell keverni, lazán, minden precizitás nélkül. Aztán cifrázhatod kedved szerint. Néhány ötlet:

1.) 1 evőkanál keserű kakaóport és kb. fél tábla apróra tört étcsokit belekeversz

2.) pici őrölt fahéjjal, szegfűszeggel fűszerezed és friss, magozott meggyet (vagy lecsepegtetett befőttet) szórsz bele. Isteni szilvával és almával is!

3.) durvára tört dióval, tört étcsokival (sőt, ehhez is remekül illik a meggy!) kevered el a nyers tésztát.


Bármelyiket választod, margarinnal kikent és kilisztezett tepsiben süsd, kb. 180-200 fokon, kb.20-30 perc alatt készül el. Ha a teteje pirul, egy darab sütőpapírral letakarhatod, amíg szépen átsül a tészta. Tűpróba!

2011. jún. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hehe, most nézem, közben előttem befutott majdnem ugyanez a recept!
2011. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Száraz hozzávalók:

30 dkg liszt

20 dkg cukor

1 cs sütőpor

ezeket összekeverni


nedves hozzávalók:

2 e tojás

0,5 l tej

szintén kikeverni


Tepsi aljába 5 dkg margarint elkenni, majd ráönteni a tejes tojásból egy keveset (kb 2 dl-t), és beleszórni a lisztes cucc felét.

Erre jöhet bármilyen gyümölcs (reszelt alma, cseresznye, meggy, barack, szilva stb) túró, vagy tökös-mák. Aztán fűszer, ahogy passzol: fahéj, citromhéj, gyömbér, van.cukor.

Rá a maradék liszt, a maradék tejes tojás, és még 5 dkg margarin rászórva.

Aztán lehet sütni.


Üdv!


ui: csak dobálós rétesnek hívjuk :) Összesül tésztává, nyugi. Ja, és a hozzávalók összekeverése előtt gyújtsd be a sütőt, hogy előmelegítettben süljön. Kb 180 fokra elég lesz.

2011. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tejespite

[link]


vagy kókuszgolyó?

[link]

2011. jún. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezer hála a kérdésért, és a poharas süti receptekért.

Én a "gyorsabbik" válaszoló receptjét csináltam meg, és isteni lett!!!! :))))

Nem mindig sikerülnek nekem a sütemények, de ez valami hihetetlen egyszerű volt, és annál finomabb!

Málnás joghurttal csináltam, és tettem bele igazi málnát és ribizlit! Mindjárt megyek a következő szeletért! :)

2011. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöööm :))
2011. jún. 23. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!