Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen csokoládét készítsek...

Milyen csokoládét készítsek eperhez?

Figyelt kérdés

Egyszer ettem egy esküvőn csokis epret (csokiszökőkút) és azóta tervezgetem, de nem jutottam el addig, hogy megvalósítsam itthon is. Valami recept kellene olyan csokihoz, ami nem keményedik meg, hanem lehet bele mártogatni a gyümölcsöt. A gond az, hogy fiú vagyok és nem tudom hogyan keressem Gugliban, nem vagyok otthon a témában :D Van egy receptem (6 kanál víz, 6 kanál cukor, 6 rúd étcsoki, 1/4 margarin, 2 evőkanál étolaj), de ettől hátha tud valaki krémesebbet és finomabbat :P Előre is köszi!


17/F


2011. máj. 31. 00:44
 1/6 Tinker Bell ***** válasza:
100%
Ha kihagyod az étcsokit, helyette 6 kanál kakaóport (cukrozatlan) raksz bele, akkor egy sűrű, krémes csokiöntetet kapsz. A vizet és a cukrot addig melegíted, amíg teljesen el nem olvad, majd hozzáadod a kakaót és a margarint, sűrűsödésig kevergeted.
2011. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen, Tesco/Spar/Kaiser ... még a Kika-ban is lehet kapni grillre rakható csokimártogatóst. Anyagilag kb ugyanannyira jön ki, csak nem kell vele szöszmötölni :) és nem lehet elszúrni (csak fel kell melegíteni a sütőben).
2011. máj. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Sőt van csokiöntete is pl nesquik
2011. máj. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6 rúd étcsoki??? ez értelmezhetetlen

Amúgy pedig google: csokoládészósz vagy csokoládéöntet, így keress, rengeteg jön majd fel.

2011. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Amit az első hozzászóló írt, az is tuti.

2011. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én maradok inkább a házi készítésűnél, valami oknál fogva szeretek néha főzőcskézni :P

Biztosan ki fogom próbálni valamelyiket, kösz még egyszer.


*6 rúd étcsoki = 1 tábla = 100gr

2011. jún. 1. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!