Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Le lehet fagyasztani főtt...

Le lehet fagyasztani főtt tésztát?

Figyelt kérdés
tudom, hogy furi kérdés, mivel 10 perc megcsinálni eleve, de annyira sok van, amit csak kidobnánk, és frissen készült el, hogy sajnálom. sima durum makaróni
2011. máj. 27. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Lefagyasztani bármit le lehet, de a tésztát nem ajánlatos,mert ha kiolvasztod majd teljesen el lesz ázva, ehetetlen lesz!
2011. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Le lehet, de sokáig tárolni nem érdemes, mert szét fog esni ilyen csirízesre.
2011. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam. Nekem nem lesz csirizes. Igaz ez házi tészta. Próbáld meg. Még mindig jobb, mint kidobni.
2011. máj. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én Gyermelyit veszek, és ha gombás tésztát csinálok (nagyon macerás, 3 dolgot kell megfőzni, összekeverni és megsütni), akkor nagy adagot csinálok, és lefagyasztom. Semmi baja nem lesz, mikróban szoktam felmelegíteni, olyan, mint "új" korában.


A durum tésztát nem tudom, mert én azt eleve nem szeretem, mert nincs benne tojás, én nekem alapból ázott és ragacsos lesz, mire megfő, al dente meg nem szeretem, szerintem az kemény. :)

Ráadásul pont ugyanannyi kalória van benne és ugyanolyan egészségtelen, mint a sima tészta - úgyhogy inkább bevállalom a normál tésztát. De szerintem próbáld meg, vesztenivalód nincs.

2011. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a közeletekben van valakinek tyúkja, kutyája ajánld fel neki! Mi is szoktunk kapni és szoktunk is így járni, a többlettésztát a tyúkjainknak adjuk.


De amúgy holnap-holnaputánig simán a hűtőben sem lesz semmi baja, aztán megeszitek tojásoan vagy grízesnek. Ez is jobb, mint kidobni!

2011. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
1 hete tésztát eszem... :)
2011. máj. 27. 14:23
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Fagyaszd le nyugodtan. Ha mégsem bírja, akkor még mindig kidobhatod vagy odaadhaod a kutyának :)
2011. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vacak lesz kiolvasztva.

Esetleg javítható, ha belesütöd utána valamibe. Például csinálsz egy adag vargabélest.

2011. máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a nokedlit le lehet, akkor ezt is.
2011. máj. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!