Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Régi fajta sütőmben hogy...

Régi fajta sütőmben hogy tudok puha pogácsát sütni?

Figyelt kérdés
Van valakinek bevált receptje?1.5 éves fiam imádja a pogácsát,de az enyém mindig száraz,hiába hajtogatom,pihentetem.
2011. máj. 23. 09:07
 1/6 Tinker Bell ***** válasza:
Nem szoktam pogit sütni, de ez nem a sütőtől függ. Valami baj van a recepteddel. Remélem kapsz egy jól bevált receptet, mert akkor én is kipróbálom. :)
2011. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:)
2011. máj. 23. 09:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én ezt szoktam sütni, nagyon finom!

[link]


Tapasztalataim:

Ha nincs otthon zsír, nyugodtan kimaradhat, anélkül is szuper. Én csak 1 doboz (175 g) tejfölt szoktam beletenni, és a tej mennyiségét növelem fél deciről 1 decire. A margarin puha legyen, de nem olvasztott! Ja, és elég bele 2,5 dkg friss élesztő is. Nagyon finom, puha pogácsa lesz belőle, de nem szabad túlsütni, mert kiszárad! Ez egyébként minden pogácsára igaz! Akkor jó, ha forrón a belseje még picit nyersnek tűnik.

2011. máj. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1,5 dl tejet akartam írni. De előbb csak az 1 decit add hozzá, és ha kell, öntsd bele még a plusz fél decit. Egy viszonylag lágy tésztát kapsz, amit én nem hűtőben pihentetek, hanem fél órát letakarva meleg helyen kelesztek. Ja, és én sosem hajtogatom, eddig még mindig finomra sikerült.
2011. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És még egy dolog. 3 kávéskanál sót teszek bele. Na, azt hiszem, most már mindent leírtam. :)
2011. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na, mégiscsak elfelejtettem valamit. Írtam, hogy én nem szoktam hajtogatni a tésztát. Tehát ehelyett én a 25 dkg margarint összegyúrom a liszttel, tojással, tejföllel és a többi hozzávalóval. Azt hiszem, mos már tényleg nem hagytam ki semmit.
2011. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!