Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy hete vettem a gombát...

Ha egy hete vettem a gombát és hűtőben tároltam akkor még fogyasztható?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
nálam az a szabály, hogy gombát aznap, legfeljebb másnap készítem el, esszük meg. szóval szerintem nem.
2011. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gombának az már nagyon sok. Inkám ne egyétek.
2011. máj. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nézd meg, hogy megbarnult e, szagold meg, hogy milyen az illata és ha nem kellemetlen, nyugodtan elkészítheted. Az üzletben sem 1 napig tárolják...
2011. máj. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

ha nem nyálkás, nem fura a külleme, és szépen megtisztítható, nyugodtan használd fel.

Te látod, hogy milyen állapotban van. egy hetesnek amúgy baja nincs!!!

2011. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

az van ráírva h junius 2.án jár le a szavatossága.

kicsit megbarnult, szóval észrevehető rajta hogy nem friss.

2011. máj. 13. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:

meglepően hosszú szavidőt adtak neki, de, mint írtam bízz az érzékszerveidben. látás, tapintás, szaglás:)

szerintem semmi baja, a szárát vágd le felénél, hámozd meg, bár én a piaci friss gombát nem szoktam, de ez az eset más.és mielőbb használd fel.

2011. máj. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha betartottad a szavatossági előírásokat akkor a megjelölt határidőn belül fogyaszthatod.Annyit illik tudni, hogy a gombának nem szára van hanem tönkje.
2011. máj. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jja, a májusi szekfűgomba is pont úgy néz ki, mint aminek tönkje van.... ugyan már. szerintem a kérdező megértette a szárat is. felesleges a tudálékoskodás.
2011. máj. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
persze így is megértettem:) nembaj legalább tanulunk valami újat.:)
2011. máj. 18. 09:31
 10/10 anonim válasza:

Nézd meg a lemezkéket, mennyire barnák. Ha már feketék, akkor inkább ne csináld meg. Viszont ha kívülről kicsit vizes és barnás, az nem nagy gond, mert lehúzod a külső rétegét.. :)

Egyetértek az előttem lévőkkel, hogy a boltokban sem 2 napot állnak a polcon.. :)

2011. máj. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!