Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sárgarépát hogyan fagyaszthato...

Sárgarépát hogyan fagyaszthatok le? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sokszor a boltban vett franciasalátában a sárgarépa megfeketedik, mitől? néha én is így jártam az általam összekockázott répával.
2011. máj. 3. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A répát ,a fehérrépát,a zellert,a karalábét blansírozni szokták,hogy ne feketedjen meg.

Ez azt jelenti,hogy forrásban lévő vízbe kell dobni,megvárni míg újra felfő és már szedni is ki.Megszárítani és fagyasztani.

2011. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én még nem jártam így, hogy megfeketedett volna, pedig nem blansírozom, csak tisztítva, darabolva beteszem a fagyóba.

tavaly a 80 ft-os répából eltettem pár csomaggal, most,hogy 270 ft, szedegetem elő a fagyóból a tavalyit.azon mód fagyosan teszem a meleg levesbe.

2011. máj. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ősszel megveszem az egész télirevalót. Tisztítom, darabolom, mosom, zacskózom. Soha nem feketedik be!!!

De ugyanígy teszek minden más zöldségfélével is (borsó, bab, karfiol, tök, zöldpaprika stb.) Semmi sem feketedik meg, ha egészséges!

2011. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

akkor miért feketedik meg a bolti répa is néha?

a blansírozásra gondoltam én is egyébként :)

2011. máj. 4. 08:15
 5/5 anonim ***** válasza:

pedig az blansírozva van fagyasztás előtt...mégis előfordul ezek szerint.

mégegyszer írom, én sem blansírozok semmit, pedig sok zöldséget teszek el nyáron, mégsem feketedik meg.

egyszerűen nem tudom mi lehet az oka.

2011. máj. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!