Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » élesztővel hogy kell bánni?

élesztővel hogy kell bánni?

Figyelt kérdés

szájbarágósan, mg életemben nem csináltam semmit vele, milyen süteményt lehet vele legegyszerűbben elkészteni.

köszönöm


2011. máj. 3. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Élesztővel kelt tésztákat, sütőporral pedig linzerféléket, piskótát stb.

Élesztős tésztából csinálhatsz pl. pizzatésztát, kalácsot, buktát, pogácsát...neten nézz utána receptnek.

2011. máj. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, ezekben mind van élesztő, 35 oldalnyi recept, válogass közülük ami szimpatikus.

2011. máj. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőek jól leírták.


Talán azzal egészíteném ki, hogy én mindig tejben futtatom fel, és egy pici cukrot is szoktam keverni a tejben előtte, gyorsabban megindul az éleszt. Persze amihez egyáltalán kell tej, de általában igen

Pl. a kedvenc pizzatészta receptem szerint vízben kellene, de tej is kell a tésztához, így egyértelmű. A tejet egy tányérban picit megmelegítem a mikróban,szórok bele kicsi cukrot, majd az élesztőt elmorzsolva beleszórom a tejbe. Amikor már úgy néz ki, mint amit a kutya sem enne meg, na akkor a jó!

2011. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 doboszoli ***** válasza:

Egy dolgot ne tégy vele.

Édesanyám kezdő boltos koráról mesélte.

Fél kilónyi megromlott(már nem eladható) élesztőt ki kellett dobni. Akkoriban az udvari, (pottyantós) budi dívott, ez volt a bolt udvarán is.

Ide dobták nyári melegben az élesztőt. Aztán reggelre megkelt... Minden.

2011. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm


utolsó, egy kicsit durva történet, de nevettem egy nagyon :D

2011. máj. 3. 21:29
 6/6 doboszoli ***** válasza:

De igaz!

Nem valami gusztusos, de tanulságos.

2011. máj. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!